CHRIS SCHRIKS In Oud-Zutphen10e jr (1991), biz. 15vv, heeft de heer Schriks een overzicht gegeven van vrijwel alle Zutphense instellingen die zich bewegen op het terrein van de monumentenzorg. Als aanvulling erop kan nog gemeld worden dat het Wijnhuisfonds in april 1991 besloten heeft tot de aankoop van Huize Flodorf (Halterstraat), een monumentaal pand dat beeldbepalend is geweest voor Zut- phen vanaf de Middeleeuwen. In onderstaand verhaal biedt de heer Schriks een afsluitend overzicht van monumentenzorg in Zutphen. Nu wordt het accent meer gelegd op instellingen die laten zien wat Zutphen aan schoonheid (in de monumentale zin) te bieden heeft. De Redactie Henriette Polak De zorg om het stadsbeeld, de monumentenzorg en de cultuur in overige zin, zijn in Zutphen vaak hand in hand gegaan. Het museum Henriette Polak, met meer contemporaine kunst (schilderijen, grafiek, beeldhouwwerk met een gro te variatie aan en in wisselende exposities) is gevestigd in De Wildeman, een voormalig 17de eeuws logement. In het achterhuis bevindt zich op de zol der - een huiskapel, die in het begin van de 17de eeuw door Rooms-Katholie- ken voor hun eredienst werd gebruikt. Stedelijk Museum Het Stedelijk Museum, onlangs gerestaureerd en gerehabiliteerd tot een ade quaat regionaal museum, is gevestigd in een gebouw dat oorspronkelijk een middeleeuws klooster is geweest. De basis van de huidige opstelling toont de geschiedenis van Zutphen en de Graafschap. Stichting Grafisch Museum Op initiatief van de Walburg Pers werd - met medewerking van collega drukkers - in het begin van de jaren tachtig een Stichting Grafisch Museum opgericht. Doel was om zoveel mogelijk apparatuur, machines, letters en ande- 40 MONUMENTENZORG IN KORT BESTEK 2

Zutphen (vanaf 1982) | 1991 | | pagina 18