Foto van Duppen toen hij in 1931 een nieuw paspoort aanvroeg. De moeder van Duppen is al in 1895 overleden; de vader, die enkele jaren daarna hertrouwt, is in 1912 gestorven. Duppen woont aan de Deventerweg met zijn stiefmoeder. In het bevolkingsregister is niet veel over hem te vinden. Op 21 december 1903 wordt hij uitgeschreven wegens vertrek naar Tandjong Morawa (Deli) in Ne derlands Indië. Hij keert op 23 april 1930 terug uit die plaats. Er staat dat hij daar geweest is omdat hij in het Nederlands Oost-Indisch leger gediend heeft. Dat zal waar zijn, maar het is niet de hele waarheid. De algemeen wijkmeester schrijft hem - om niet duidelijke redenenen - ambtshalve uit op 3 juni 1932. Nog in datzelfde jaar (15 november) wordt hij weer ingeschreven in het bevol kingsregister, nu komend uit Mataratië in Japan. Bij zijn overlijden in 1949 wordt vermeld dat hij inspecteur is geweest van de Senembah Maatschappij Deli. Het is voor het eerst dat zijn beroep wordt aangegeven. Alle overige vermeldingen van hem in artikelen en akten zeggen 'geen beroep' of 'zonder beroep'. Wat heeft een vijftiger er toe gebracht om in z'n eentje het waagstuk van een vliegreis naar Indië te ondernemen? Wie was Duppen toch? Als inspecteur van de Senembah Maatschappij is hij vaker overzee geweest. De eerste keer per vliegtuig is uiteraard een bijzondere gebeurtenis. Hij is de eerste KLM-passa- gier die naar Indië is gegaan. Met een postvlucht. Aan boord is ook nog 208 kg post en 26 kg lading. 55

Zutphen (vanaf 1982) | 1990 | | pagina 5