- de toestand van verzoekers zou zeer bezwaarlijk worden als zij als niet- ingezetenen van Zutphen op grond van de bestaande verordening op de be weiding van de stadsweiden hun melkvee niet meer binnen de Zutphense grenzen zouden mogen houden; - de adressanten hebben vele punten van aanraking met de ingezetenen van Zutphen en beschouwen zich in het algemeen als tot de gemeente behoren de; - de huidige grensscheiding is zeer onregelmatig; - de grenswijziging is ook beter voor de handhaving van de openbare orde. De raad wenst bij de grenswijziging niet alleen de gebouwde eigendommen met bijbehorende erven in De Hoven, maar ook nog een gedeelte bouw- en weiland daaromheen te betrekken. De door de vier verzoekers genoemde argumenten gelden ook voor de andere inwoners; bovendien zal op de hoger gelegen gron den in de toekomst woningbouw mogelijk zijn. De in het Zutphense raadsbesluit genoemde motieven worden desgevraagd door de raad van Brummen onderschreven. Wel stelt deze als nadere voorwaar de dat Zutphen als vergoeding jaarlijks 100,— zal betalen of een eenmalig be drag van 2000,Deze bedragen zijn gebaseerd op het te verwachten finan cieel voordeel dat Zutphen door de uitbreiding van haar grondgebied zal ver krijgen. De Brummense eis wekt bevreemding bij de Zutphense bestuurders. Het ver zoek is immers uitgegaan van enkele inwoners en niet van de gemeente zelf. De inkomsten van Zutphen mogen dan hoger worden, de uitgaven stijgen eveneens (uitbreiding aantal veldwachters en nachtwacht, uitbreiding onderwijzend per soneel, aanleg nieuwe bevolkingsregisters). En wat te denken van armlastige bedelaars en andere hulpbehoevenden die zich in De Hoven zullen vestigen en waarvan de kosten ten laste van Zutphen zouden kunnen komen! Naar aanlei ding van de Brummense bezwaren stemt de raad van Zutphen ermee in dat twee stukken weiland die hij aanvankelijk ook in de grenswijziging betrokken wenste te zien tot Brummen blijven behoren. De kwestie wordt vervolgens aan de minister van Binnenlandse Zaken voor gelegd. Deze constateert dat er tussen Brummen en Zutphen op twee punten onenigheid bestaat: - de door Zutphen gewenste nieuwe gemeentegrens heeft betrekking op een groter gebied dan dat wat Brummen bereid is af te staan; - de door Brummen gevraagde vergoeding blijft voor Zutphen onverteer baar. De minister stelt voor om de zaak te beperken tot het door Brummen aange geven gebied. De raad van Zutphen kan met dit voorstel instemmen. De raad 23

Zutphen (vanaf 1982) | 1988 | | pagina 5