Heden 5 Mei 1945, den dag der bevrijding van ons geheele Vaderland na vijf ban ge jaren van onderdrukking is op de plaats waar van 6 September 1898 tot den nacht van 16 op 17 December 1940 de Wilhelmina-boom heeft gestaan, wederom deze Wilhelmina-boom geplant als bewijs van dankbaarheid en vertrouwen in de toekomst van Nederland en Oranje, door den wnd. burgemeester jhr. Mr. C. C. de Jonge, den commissaris van het Militair Gezag in het district Zutphen, Luitenant-Kolonel Ir W.J.H. Graaf van Limburg Stirum, Luitenant-Kolonel Creasey als vertegenwoordiger der bondgenoten, J. Bokma, commissaris van Po litie, een vertegenwoordiger der ex-illegalen, een verpleegde van de bijzondere strafgevangenis voor jonge mannen, een burger, een burgeres en een kind. In 1952 herhaalt de geschiedenis zich. Net als in 1923 krijgt de gemeenteraad een voorstel tot verplaatsing van de boom te behandelen. Nu het Spanjaards- veld niet langer beschikbaar is voor circussen en dergelijke, moeten deze naar 's-Gravenhof verplaatst worden. Maar daar staat de boom in de weg. Verschil lende raadsleden betwijfelen of dat plaatsgebrek er inderdaad is. Volgens de verantwoordelijke wethouder is dat wel degelijk het geval. Niet voor niets is cir cus Strassburger al uitgeweken naar een terrein bij het nieuwe station. En circus Mullens kan alleen nog maar met een kleine tent naar Zutphen komen. Het is schadelijk voor een stad wanneer een gemeentebestuur aan een groot en bekend Groenmarkt 43-45 - Zutphen Telefoon 05750-13284 8 •i i i Een kollektie die met haar kleuren scala en modelering exclusief genoemd mag worden.

Zutphen (vanaf 1982) | 1988 | | pagina 10