Nachtdiensten en nog wat Wanneer er 200 aansluitingen in Zutphen zijn is de maatschappij verplicht ook in de nachtelijke uren telefoonservice te verlenen. Onder 'nacht' verstaat men: in november tot en met februari van 22.00 tot 08.00 uur en in de andere maan den tot 07.00 uur. Eén van de commissieleden wil graag dat er op zondag hele maal geen telefoonverkeer mogelijk is in Zutphen. Maar de meerderheid van de commissie is het daar niet mee eens: de service kan best beperkt worden op die dag, maar men moet mogelijkheden houden om op zondag iemand in de stad op te bellen. Raadslid Engelen wil graag dat het verboden wordt aan beambten van de te lefoonmaatschappij berichten (die doorverbonden moeten worden) af te luiste ren en die dan aan dagbladen of andere tijdschriften door te geven. Zijn voor stel wordt ook verworpen, zoals de meeste. Alleen ambtshalve mag de telefoon beambte een bericht doorgeven. Zutphen kan, na een eindeloos lijkende discussie, openbare telefoon krijgen. N.V. Zutphensche Telephoonmaatschappij Al enkele keren is hierboven gesproken over de 'telefoonmaatschappij'. Dat komt omdat de heren Van Bueren en Henny al heel spoedig na het verkrijgen van de concessie een verzoek indienen bij B en W om de aan hen verleende con cessie over te mogen dragen aan de N.V. Zutphensche Telephoonmaatschap pij. Op 26 mei 1893 wordt ten kantore van notaris Steenlack de akte verleden van de oprichting van bovengenoemde vennootschap. In totaal 37 aandeelhou ders, van wie Van Bueren en Henny 25% van de aandelen bezitten, hebben sa men 160 aandelen aangekocht van deze N.V. Directeur wordt de heer Van Bue ren, terwijl Henny commissaris wordt. \CHT i7 - TELEFOON 7 Buikgordels. Elastieken Kousen. Breukbanden. Ziekenverplegingsartikelen. SCHMIDT-- ZUTPHEN

Zutphen (vanaf 1982) | 1987 | | pagina 9