Per jaar kost het de aangeslotene ƒ35,00. Wat krijgt hij daarvoor? De lijn wordt aangelegd, onderhouden en de verbinding wordt in de centrale bediend door een telefoniste. Dit bedrag van 35,00 moet bij vooruitbetaling per kwar taal worden betaald. Gesprekskosten zijn er verder niet De concessionaris sen zijn verplicht alle aanvragen voor een telefoonaansluiting te honoreren voor dat bedrag. Alleen ten aanzien van te verwachten onrendabiliteit mag een andere prijs worden overeengekomen: dan mag per 100 meter een bedrag van 1,50 extra in rekening worden gebracht. Als voorbeeld van zo'n moeilijk te realiseren aansluiting wordt het gebied aan de overkant van de IJssel genoemd. Maar wie bedenkt dat er aangelegd kon worden in een straal van 5 km, gere kend vanuit de centrale, die beseft dat er op dit punt nogal wat onrendabele aanvragen konden komen. In 1907 bijvoorbeeld dwingt het college van B en W de concessionarissen om aan de Kanonsdijk een verbinding te realiseren te gen het gewone tarief, omdat het college meent dat die aansluiting niet onren dabel is. De heren Van Bueren en Henny worden gedwongen over te gaan tot het ex ploiteren van intercommunaal telefoonverkeer zodra het aantal aansluitingen de 130 gepasseerd is. Het zou wel mooi zijn dit eerder in Zutphen te kunnen doen, vooral met steden als Amsterdam en Rotterdam, maar dat is voor de twee heren niet lonend, zo zegt de commissie. Billijke prijzen Correcte bediening Binnen- en Buitenland 5 TELEFOON

Zutphen (vanaf 1982) | 1987 | | pagina 7