Er was nog nooit een geschiedenis geschreven over de Gelderse IJssel en de invloed die deze rivier heeft gehad op de gang van zaken in een verre omtrek. De auteur/journalist Willy H. Heitling en de historicus Leo Lensen zijn als eersten aan de slag gegaan om duizenden feiten uit Willy H. Heitling en Leo Lensen het verleden op een rijtje te zetten. Ze maakten er een interessant ver haal van, dat begint in de pre historie en doorloopt tot de bevrij ding in 1945. Gebonden in linnen band. Stof omslag. Omvang 450 pagina's. Prijs 84,— Historisch of genealogisch onder zoek is de laatste jaren voor menig een een prachtige vrijetijdsbeste ding geworden. Daarbij stuit men op de moeilijkheid dat onze voor ouders dikwijls prachtige letters schreven, maar die desondanks over het algemeen volkomen onleesbaar zijn. Schriftspiegel bedoelt in derge lijke gevallen een hulpmiddel te zijn. Meer dan 125 teksten uit de 13de tot de 18de eeuw zijn afge beeld, voorzien van een transcriptie en een toelichtend commentaar. Formaat 23 x 32 cm. Omvang 256 pag. Geïllustreerd, zwart/wit. Ge bonden, stofomslag. Prijs 79,-. Hoe was het eigenlijk in ons vader land in, pak weg, 1884? Nu iedereen het heeft over het Orwell-jaar 1984 blijkt dat we eigenlijk niets weten over de situatie van een eeuw gele den. Dr. Janssen heeft de sleutel ge vonden. Hij fotografeerde stukken en illustraties uit familiebladen als Eigen Haard, De Huisvriend en De Katholieke Illustratie. Die teksten heeft hij verbonden met een nooit 'geleerd' maar wel deskundig com- Dr. E.M. Janssen mentaar. Aan zijn hand komen we terecht in een land van gezeten bur gers en afgebeulde arbeiders. Een land dat weliswaar ver is verwij derd, maar dat ons toch op een of andere manier bekend voorkomt. Formaat 23 x 29 cm. Omvang 240 pag. Geïllustreerd, zwart/wit. Ge bonden, stofomslag. Prijs 49,-. Er bestond nog geen beschrijving van het kleurige dagelijks leven in een middeleeuwse stad in Neder land boven de grote rivieren. Aan de hand van archiefstukken, stedelijke bepalingen, processen enz. hebben de auteurs tot in details een beeld geschapen met antwoorden op vra gen als: hoe leefden de mensen, wat verdienden ze, hoe dachten ze over Leo Lensen en Willy H. Heitling kleding, wat was de functie van de stedelijke overheid, van de kerk, van de kloosters en van het bier; kortom de tekening van een samenleving waar men naarstig probeerde alles netjes te regelen. Formaat 21,5 x 28 cm. Omvang 268 pag. Geïllustreerd, kleur en zwart/wit. Gebonden, stofomslag. Prijs 59,-. Uitgaven van uitgeverij Verkrijgbaar in de boekhandel ulevl&iul lidding Unscn cu Vijftig eeuwen volk langs de IJssel Schriftspiegel P.J. Horsman, Th.J. Poelstra, J.P. Sigmond Nederland 1884 Stad in de middeleeuwen

Zutphen (vanaf 1982) | 1987 | | pagina 32