In het genealogisch/heraldisch tijdschrift De Nederlandsche Leeuw 1986 geeft Mr. W. F. Leemans in de kolommen 249-251 aanvullingen en verbeteringen op de oudste generatie van het van oorsprong Zutphense geslacht Besier (verg. Ned. Patriciaat jrg. 38 - 1952). Stamvader is Berent Willems, beitelschipper op Rijn en IJssel, burger van Zutphen 1561, besiender van de riviertol te Zutphen in 1595. Zijn kinderen noe men zich 'Besier', de samengetrokken vorm van het beroep van hun vader: 'be siender'. Het Orgaan van de Vereniging Veluwse Geslachten behandelt op blz. 140-147 een familie Hissink uit Voorst, aanvangend met Jan Gerrits, vóór 20 juni 1628. Een tak vestigde zich omstreeks 1700 in Zutphen; daartoe behoort de kaarsemaker Reinder Hissink die in 1795 lid van het Committé van Waakzaam heid en Toezigt was (Oud-Zutphen, vijfde jaargang, nummer 1, februari 1986, blz. 8.). Zie verder A. C. Zeven: Hissink I, Genealogieën in Wording 1300-1650, uitg. 1976 (gemeentearchief Zutphen). In het Jaarboek Achterhoek en Liemers 1987 geeft Mr. W. F. Leemans een be schrijving van 'Twee goederen onder Warken (Warnsveld): de Pieperij en de Bruninkweerd, met enkele gegevens over Waliën' (blz. 16-38). De eigenaars van de goederen worden, deels in genealogische tabellen, uitvoerig behandeld. Onder hen komen enkele min of meer nauw met de stad Zutphen en haar be stuur verbonden families voor, zoasl Marienborch, Oncruyt, Van der Muelen en Van Heeckeren van Waliën. Het artikel geeft een aardig beeld van deze on der de rook van Zutphen gelegen grondbezittingen, waartoe niet in het minst bijdragen verschillende plattegronden der betrokken goederen. In het genealogisch/heraldisch tijdschrift De Nederlandsche Leeuw, oktober- november 1986, kolom 448, wordt een vraag gesteld (nadere gegevens, o.a. de herkomst) m.b.t. Samuel Muilier, ook genaamd Mulder, 'dienende de Graef van Albemarle' (Arnhold Joost van Keppel), en 'wonende op 't Velde' (1710), getrouwd met Hendryca Hamers. Uit dit huwelijk werden zeven kinderen ge boren, die grotendeels te Warnsveld werden gedoopt. Opmerkelijk is de overeenkomst tussen het wapen van deze familie en het wapen van Arnhold Joost, graaf van Albermale: in rood drie zilveren St. Ja- cobsschelpen. Wellicht kan een van onze leden hier uitkomst bieden? 18 ZUTPHENS ALLERLEI

Zutphen (vanaf 1982) | 1987 | | pagina 20