gragten voor jaren geslegt'. En ook zal er een bedrijfsgedeelte aan het oude edelmanshuis gebouwd zijn. Het huidige achterhuis dateert overigens uit 1845, gelijk een steen boven de deeldeur aangeeft. Uit het huwelijk van Theodorus Zeno met Elisabeth Hackfort (toen nog met ck gescheven; later zal de familie zich Hacfort noemen) wordt slechts één zoon geboren, Reinier Engelbert, die na de dood van zijn vader in 1789 heer van het Medler en Meyerink wordt. Bei de goederen blijven dan nog maar even in één hand. Reinier Engelbert liet bij zijn dood in 1847 aan zijn uit zijn huwelijk met Maria Geertruida Juvetta barones van Hövell tot Weezeveld geboren zoon mr. Gijsbertus Henricus Wilhelmus Laurentius na de havesathe Meyerink te Leesten, groot 42 bunder, 6 roeden en 20 ellen, alsmede de zitplaatsen 12 tot en met 21, bank N in de Hervormde kerk te Warnsveld. De benaming 'havesathe' is kennelijk bedoeld als een opwaardering van het goed, want het Meyerink heeft nooit het recht van havesathe gehad. Een have sathe was een huis waaraan 'heerlijke' rechten verbonden waren en het bezit van zo'n huis was één van de voorwaarden om zitting te kunnen nemen in de Ridderschap van Gelderland. Een andere voorwaarde was dat men de Gerefor meerde Hervormde) religie moest aanhangen en aan die verplichting kon den de Van Dorth's toch al niet voldoen, daar zij katholiek gebleven zijn. Het bezit van die zitplaatsen in de kerk is in dit licht gezien dan ook meer als een curiositeit te beschouwen. Tot voor een aantal jaren betaalde de Kerkeraad huur voor die banken aan de huidige eigenaar, maar op zeker moment heeft men betaling van de huur gestaakt, zonder opgave van redenen overigens. Gijsbertus Henricus Wilhelmus Laurentius baron van Dorth tot Medler, kantonrechter te Arnhem, was gehuwd met Maria Francisca Xaveria barones van Hugenpoth tot Aerdt, die van haar ouders het Huis te Aerdt zou erven. Uit dit huwelijk werden vier dochters geboren, waarvan Mathilde Zenobie Theodora Marie, gehuwd met jhr. mr. Jan Lodewijk Eduard Marie de Kuyper, later het Huis te Aerdt kreeg. Het Meyerink liet hij bij zijn dood in 1875 na aan Maria Cornelia Theodora, de oudste, die in het huwelijk getreden was met Frederik Joseph Henri baron van Voorst tot Voorst, burgemeester van Zeve naar. Reeds in 1878, goed twee jaar na haar vader, overleed Maria Cornelia Theodora en liet het Meyerink na aan haar enige zoon, de nog geen acht jaar oude Louis Frangois Joseph Marie, terwijl haar man het vruchtgebruik be hield. Die hertrouwde een kleine drie jaar later met Claire Caroline Arnoldine Marie Antoinette barones van Lamsweerde. Louis Frangois Joseph Marie baron van Voorst tot Voorst, onder meer nota ris te Silvolde en gehuwd met Antoinette Ernestine Ada Maria barones van Hövel van Wezeveld en Westerflier, blijkt echter geen alleen-eigenaar van het goed geweest te zijn, maar deelde dit bezit met zijn zusters Josephine Louise Ottine Maria, die ongehuwd bleef, en Anna Josephine Frederica Gijsberta 78

Zutphen (vanaf 1982) | 1986 | | pagina 8