boomstobben was gedicht. Zo sneed het mes aan twee kanten: boomstobben kwijt en gracht dicht. Op de pentekening, in het begin van de twintigste eeuw vervaardigd door C. L. van Balen, is duidelijk te zien dat de verdiepingen boven de bel-etage toen in gebruik waren als voorraadzolders, gezien het feit dat twee vensters dicht gemetseld zijn en het derde door luiken afgesloten wordt. Later in deze eeuw zijn deze vensters weer geopend en de erachter gelegen ruimtes werden tot slaapkamers ingericht. Een restauratie naar plannen van het Architects Atelier A. A. Kok te Amsterdam, die van april 1968 tot september 1969 duurde, gaf het gebouw zijn oude glorie terug. SS jrynrw rwvnrieg it Het Meyerink in het begin van de twintigste eeuw naar een tekening van C. L. van Balen De eigenaren Het 'Register op de leenactenboeken van het kwartier van Zutphen' noemt als eerste eigenaar van "t Goet te Meyeringh met sijnen tobehoren' in 1378 Conrad van Leesten, gehuwd met Alijt Iseren. De naam wordt op verschillende manie ren geschreven: Leesten, Liessen en Leysten. Conrad en Alijt worden in 1421 opgevolgd door hun dan nog minderjarige zoon Henrick, die in 1473 nog eige naar is van dit goed, waarbij 30 molder zaailand gelegen aan de Leestermark en 10 morgen gelegen aan de Leesterenk behoren. In datzelfde jaar blijken er, behalve Henrick en zijn zonen Henrick en Conraet van Leesten, nog twee belanghebbenden te zijn, namelijk Kerstken Scherpinck en diens echtgenote 76 t

Zutphen (vanaf 1982) | 1986 | | pagina 6