Deze maaltijden worden later gevolgd door het uitdelen van voedselpakketten. Gezien de veranderde tijdsomstandigheden, met goede sociale voorzieningen, wordt in 1959 met de uitdeling gestopt maar wordt er een feest georganiseerd voor bejaarden in het Gebouw voor Christelijke belangen. Er wordt door 140 personen aan deelgenomen die op een royale wijze getracteerd worden. In de loop der jaren is dit evenement verplaatst naar de Hanzehof. Het wordt nog steeds druk bezocht. Dit waren slechts enkele gebeurtenissen uit het rijke leven van een 95-jarige. Ik wil besluiten met enkele zinnen uit de contactbrief ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan. Brigadier Drentje zegt daarin onder meer: 'Op duidelijke wij ze heeft God zijn zegen willen geven in het tijdperk dat achter ons ligt. Hem zij hiervoor de eer. Nimmer zal in cijfers kunnen worden weergegeven wat het resultaat is geweest van trouwe, liefdevolle arbeid, gedaan door officieren, makkers en vrienden. Wij denken met grote dankbaarheid aan hen die het zwaard neerlegden en de kroon mochten ontvangen. Gezegend zij hun na gedachtenis. Het kleine begin is onder de zegen des Heren uitgegroeid en met het oog op de eeuwigheid zijn grote dingen gedaan. Het past ons in het heden om ootmoedig God voor dit alles te danken'. Bronnen Korpsgeschiedenisboek Zutphensche Courant Zutphens Dagblad - voorwerpen betreffende de geschiedenis van stad en graafschap - topografische collectie: gedrukte kaarten, schilderijen, prenten, foto's, prentbriefkaarten - historische tentoonstellingen Het deel van de topografische collectie dat niet geëxposeerd is, kan tijdens kantooruren bekeken worden na een telefonische afspraak (05750- 16878). 92 HET STEDELIJK MUSEUM ten behoeve van uw historisch onderzoek

Zutphen (vanaf 1982) | 1986 | | pagina 22