F. P. van Triest. De eerste vrouwelijke officieren kwamen in december 1892 naar Zutphen. Daarnaast stelden ook meerdere Zutphenaren zich beschikbaar voor het officiersschap. Zij deden dienst zowel in Nederland als in de zendingsgebieden. Sinds 1 augustus 1986 is de heer R. J. Schurink, voortgekomen uit het Zutphen- se korps, territoriaal commandant van Nederland. Zoals gezegd was de eerste legerzaal gevestigd in de Laarstraat. In januari 1909 werd het huidige pand aan het Hagepoortplein gekocht voor ƒ8.900, Voor de inrichting was een bedrag van ƒ2.900,nodig. Het nieuwe onder komen werd op 2 mei 1909 door commandant Ridsel geopend. Na de diensten op zondag 31 december 1972 wordt de zaal aan het Hagepoortplein voor de tijd van vijf maanden verlaten omdat deze geheel gerestaureerd moet worden. De Grolsche bierbrouwerij heeft het net leeggekomen 'Hotel de Prins' voor die tijdsduur gratis beschikbaar gesteld. De officiële opening van de vernieuwde zaal wordt op 7 juni 1973 verricht door kolonel L. Nijman. De totale kosten voor de verbouw en de inventaris bedragen 132.000,Er is veel vreugde over het bereikte, maar er zal nog flink gespaard moeten worden. Men wil namelijk nog een officierswoning laten bouwen. Ook deze wens gaat enkele jaren later in vervulling. De jaardagen van het korps worden steeds dankbaar en feestelijk herdacht. Dit gebeurde o.a. op 4 oktober 1916. Toen werd het 25-jarig bestaan gevierd in een prachtig versierde zaal en met een expositie van platen die betrekking hadden op het Leger des Heils. Het 40-jarig bestaan werd gevierd in 'Zutphens grijze kathedraal', die tot alle hoeken gevuld was, in het bijzijn van de com mandant B. Vlas en de burgemeester. In oktober 1941 werd, door de oorlogs omstandigheden, op bescheiden wijze, het 50-jarig jubileum gevierd. Met een indrukwekkende dienst werd in oktober 1951 het 60-jarig bestaan herdacht. Op 17 oktober 1981 werd ter gelegenheid van het 90-jarig bestaan een groot jubi leum muziek- en zangfestival gehouden, waaraan diverse koren en solisten meewerkten. De muzikale leiding was in handen van kapelmeester Dolf Ruij- sink. De algehele leiding had lt.-kolonel R. J. Schurink. In het begin van dit verhaal is gezegd dat men graag voor afwisseling zorgde. Dit is in de loop der jaren zo gebleven. Ontelbaar zijn de keren dat koren, zang brigades en muziekkorpsen meewerkten aan de samenkomsten. Daarnaast werden ook andere mogelijkheden benut. Zo krijgt het korps in maart 1903 be zoek van enige bekeerde Zoeloes. Zij werken mee aan een bijeenkomst die on der leiding staat van stafkapitein Jones. Door hen wordt onder meer een dans opgevoerd. Volgens een verslaggever past de kleding die ze daarbij dragen beter bij hen dan hun uniform. 89

Zutphen (vanaf 1982) | 1986 | | pagina 19