In 1892 neemt de belangstelling voor de samenkomsten wat af. Door het houden van veel bijzondere bijeenkomsten probeert men, met succes, de be langstelling weer te doen toenemen. Zo bezoekt op 27 april 1892 generaal Wil liam Booth Zutphen, komt hij in 1904 nog eens (zie Oud-Zutphen 1985, p. 68 69), werkt in mei 1892 het muziekkorps uit Amsterdam mee en worden samen komsten geleid door kolonel en mevrouw Oliphant. Vooral de zang van me vrouw Oliphant maakt diepe indruk. In september 1892 brengt het vaartuig 'De Redding' een bezoek aan Zut phen. De bemanning van deze tjalk, bestaande uit cadetten, belegt verschillen de bijeenkomsten die goed worden bezocht en op 17 oktober wordt het éénjarig bestaan gevierd in een feestelijk versierde zaal. Op 15 mei 1893 is er een feestmiddag en -avond voor de kinderen, 's Middags maken ze een uitstapje naar de Boedelhof in Eefde en 's avonds is er feest in de zaal. De begrafenis van een twintig maanden oud kindje van een heilssoldaat krijgt in de krant van 24 mei veel aandacht. Alle soldaten hadden zich, volgens dit artikel, achter de lijkwagen opgesteld en trokken zo mee van het sterfhuis naar de begraafplaats. Daar werd het woord gevoerd door de plaatselijke offi cieren en door een kapitein uit Amsterdam. Door de soldaten werden enkele toepasselijke liederen gezongen. Deze plechtigheid op de tweede pinksterdag trok een enorm aantal belangstellenden. In juli 1893 wordt een strooibiljet verspreid met als titel 'Judas zonder ge weten' Er wordt opgeroepen om op een bepaalde avond naar de zaal te komen waar een veldtocht tegen drankmisbruik wordt gestart. In dit pamflet worden de schenkers van drank op een minder aangename en vleiende manier onder handen genomen. Ook binnen het Leger is niet iedereen gelukkig met deze aan pak en sommigen spreken er openlijk hun afkeuring over uit. Op zondag 30 juli om 3.00 uur wordt op de Varkensweide de eerste open luchtsamenkomst gehouden. Er is een podium opgesteld met daarop de banier van het Heilsleger. Door het minder gunstige weer valt het bezoek tegen. In november wordt een vierdaagse veldtocht gehouden. De verschillende aktivitei- ten worden zowel door de eigen officieren als door gastofficieren geleid. In één van die samenkomsten wordt afscheid genomen van een kandidaat die de op leiding voor officier gaat volgen. Tot nu toe volgden we het korps op de voet. We zullen het nu wat meer in vogel vlucht gaan doen. Een hele stoet van officieren heeft in de loop der jaren het korps Zutphen gediend: als eersten waren hier de heren kapitein B. Brand en adjudant L. van Berkum. Nu, zomer 1986, zijn het de dames majoor N. Nijkamp en luitenante 88

Zutphen (vanaf 1982) | 1986 | | pagina 18