1904 werd een zoon geboren, Walraed Joseph Frederik Maria baron van Hu- genpoth tot Aerdt, die op 11 oktober 1938 met Anna Catharina Bauduin in het huwelijk trad en burgemeester van Overassselt en Heumen werd. Vier dagen na zijn huwelijk overleed zijn moeder en liet hem het Meyerink na. Hij is de huidige eigenaar van het goed. Het opmerkelijke feit doet zich nu voor, dat hij weliswaar een rechtstreekse afstammeling is van Reinier Engelbert van Dorth, die eigenaar was in de negen tiende eeuw, doch dat het Meyerink niet bij hem gekomen is door vererving op telkens de oudste zoon, maar dat dit gebeurd is via een zijweg over de familie Van Voorst tot Voorst. Wie nu in Leesten het Meyerink wil gaan zoeken, moet niet vragen naar de boerderij van die naam, want die naam is niet gangbaar. Hij moet vragen naar 'Peters van 't Klooster'. De naam Peters verwijst naar de pachtersfamilie; de betiteling "t Klooster' is minder duidelijk. Vermoedelijk laat die zich verklaren met het spraakgebruik ten plattelande, waar ieder oud huis van oudsher een kasteel of een klooster moet zijn geweest. Zo gemakkelijk is dat in de volks mond. Een andere naam voor de boerderij is 'de Jonkerboer'. Die naam is gemakkelijker te ontleden: een vanouds adellijk huis, dat in gebruik is als boer derij. Een opmerkelijk huis, gelegen in één van de oudste cultuurlandschappen in deze omgeving, dat is het, het MEYERINK. Rectificatie In Oud-Zutphen 4 (1985) op pag. 54 vermeld ik, dat A.G. Klose zijn 'innocente broeder' C.F. Klose in 1820 in het Gasthuis laat opnemen. Bij nader onderzoek blijkt dit onjuist te zijn. In het Memoriën en Resolutiënboek van het Oude en Nieuwe Gasthuis staat niet dat A.G. Klose, maar dat 'de Heer Klose' zijn broer laat opnemen. De broer van Adam Godfried Klose heette, zoals blijkt uit een onderzoek van prof. dr. W. Th. M. Frijhoff, Carolus Fridericus Closius Batavus. Deze ging in 1788 medicijnen studeren in Marburg. Uit het desbetreffende register in het gemeentearchief in Zutphen blijkt echter, dat de in 1820 opgenomen patiënt, Carel Frederik Klose, op 30 december 1846 op 65-jarige leeftijd is overleden. Als ouders worden vermeld Adam Godfried Klose en Maria Susanna Pennart. Wanneer de patiënt uit het Gasthuis Adam Godfrieds broer was geweest, zou hij bovendien in 1846 veel ouder dan 65 jaar geweest moeten zijn. 'De Heer Klose' was vermoedelijk med. dr. Christiaan Alexander Klose, ook een zoon van Adam Godfried, die zijn broer Carel Frederik liet opnemen. J. van der Kluit 81

Zutphen (vanaf 1982) | 1986 | | pagina 11