werp 'Engelse muziek uit de periode van Philip Sidney', terwijl ook bij de jaar lijkse muziekweek in april jl. dit thema centraal stond. In het Stedelijk Museum wordt op de eerste dag van het congres een tentoon stelling geopend, waarin ten eerste zal worden ingegaan op het leven van Sidney (jeugd en opvoeding, Grand Tour, Sidney als hoveling, als diplomaat, als dich ter), en daarna op de komst van Leicester, de krijgsverrichtingen, en de 'Slag om Zutphen'Er zullen bruiklenen te zien zijn uit Engeland, ten eerste uit Pens- hurst Place, nog bewoond door Sidney's nazaat Lord De L'Isle, die eerst zelf een door Prins Charles te openen tentoonstelling houdt, waarna de bruiklenen naar Zutphen gaan; en vervolgens naar de Verenigde Staten, waar ook enige tentoonstellingen zijn gepland. Verder zijn er bruiklenen van de National Por trait Gallery, het Victoria and Albert Museum, Shrewsbury School en vele andere instellingen en particulieren. Voor Nederland werken onder andere mee door het beschikbaar stellen van voorwerpen: Rijksmuseum Amsterdam, Scheepvaartmuseum, Legermuseum, Penningkabinet, Prinsenhof Delft, Gemeentemuseum Arnhem, Atlas van Stolk, Universiteitsbibliotheek Leiden, Koninklijke Bibliotheek, Rijksarchief Den Haag, Koninklijk Huisarchief, en de archieven van Arnhem, Leiden, Utrecht, Middelburg, Vlissingen, etc. Een levensbeschrijving van Sidney, in dezelfde vorm als de inrichting van de ten toonstelling, zal als catalogus fungeren. Het boekje, met veel afbeeldingen, wordt geschreven door Diederike van Dorsten-Timmerman en Dorothee Can- negieter, en wordt uitgegeven door De Walburg Pers. De tentoonstelling zal duren tot 9 november. Op 28 augustus zal Shrewsbury School een toneelstuk van Shakespeare opvoeren, en op 2 en 3 september zijn er uitvoeringen van 'Kemp's Jig' door Chris Harris, die hierin gestalte geeft aan een clown-achtige figuur die als acteur voor Shakespeare werkte, maar ook, en dat in het kader van het Sidney- jaar weer interessant, in het gevolg van Leicester in de Nederlanden verbleef. De Britse Week zal worden gehouden van 8-13 september. Op 8 november houdt drs. Bianca du Mortier, conservator van het Rijksmu seum, een lezing over kleding uit de tijd van Sidney voor de Vereniging Vrien den van de Stedelijke Musea. In de Openbare Bibliotheek wordt tegelijkertijd met de tentoonstelling in het Stedelijk Museum een expositie gehouden over de Engelse literatuur in en rond deze periode. Deze en alle andere activiteiten worden gecoördineerd door de Stichting Her denking Sir Philip Sidney. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot het secretariaat van de Stichting, gevestigd in het Wijnhuis, Groenmarkt 40, 7201 HZ Zutphen, tel. 05750-19921. 38

Zutphen (vanaf 1982) | 1986 | | pagina 8