de eerste fase akkoord. Wel vinden de raadsleden het jammer dat de vogel kooien moeten verdwijnen omdat ze niet afdoende te beschermen zijn tegen vernielingen en diefstal. De eerste fase houdt onder meer in de uitbreiding van de eendenwei bij de Spanjaardspoort en de aanplant van bomen. Het is te hopen dat de tweede fase spoedig zal volgen. Zutphen heeft veel moois, maar rijk aan plantsoenen is het bepaald niet. Bronnen: Archief Gemeente Zutphen Zutphens Dagblad Noten 1Het terrein was tot in onze eeuw in gebruik als oefenterrein voor cavallerie en artillerie, gelegerd in de Isendoornkazerne, die tot 1945 aan de Isendoornstraat gelegen was. Na de verwoesting door de terugtrekkende Duitse troepen volgde afbraak en verrees op het terrein het Baudartius College. 2. Genoemd naar de Oude Nieuwstadsbuitenpoort of Diezerpoort, die in de volksmond Span jaardspoort genoemd werd, omdat de Spanjaarden in 1572 door deze poort de stad zouden zijn binnengedrongen. In een dossier op het gemeentearchief te Zutphen, met stukken uit de 18de en 19de eeuw betreffende de familie Wildrik, werd zonder enig aanwijsbaar ver band, onderstaand in het Frans gestelde voorbehoedmiddel tegen de pest aan getroffen. Een Nederlandse vertaling wordt er, met medewerking van onze voorzitter, bij gegeven! Préservatif contre la peste Deux pintes de forte vinaigre Une poignée de sel Une once de cloux de girofle dont la moitié sera battue Une tête d'ail dont la moitié sera coupée menue Une poignée de Rue Une poignée de graine de genevre Une poignée d'Angelique 14 RECEPT TEGEN DE PEST

Zutphen (vanaf 1982) | 1986 | | pagina 16