Hij verkocht het overigens al in 1864. Dit huis, dat later herhaaldelijk ver bouwd werd, is thans Rijksstraatweg 113.2 Van Hamel had zelf zijn dubbele naam gecreëerd, door de naam van zijn moeder, Henrietta Johanna Ardesch, voor de zijne te plaatsen. Pas in 1895 kreeg zijn oomzegger Nicolaas (zoon van zijn broer Nicolaas) vergunning om de naam Ardesch voor zijn naam te zetten. Mr. Hendrik Joan was op 11 april 1836 in het huwelijk getreden met zijn volle nicht Rebecca de With van Hamel. Ook zij maakte haar dubbele naam zelf door de naam van haar grootmoeder van moederszijde voor de hare te plaatsen. Zij overleefde haar man nog drieën half jaar en overleed op 24 april 1882. Naast haar man werd zij bijgezet. Het graf bevat 18 plaatsen, waarvan er thans 3 bezet zijn, want op 26 maart 1886 werd Catharina Magdalena van Hamel bijgezet. Zij was geboren op 19 augus tus 1804 en overleed op 23 maart 1886. Vermoedelijk was zij een zuster van Mr. Hendrik Joan. Haar graf wordt gedekt door een zerk, die nog wel binnen de omheining ligt. Het laatste belangrijke grafmonument is het enige dat een signatuur draagt. Het monument werd ontworpen door Louis Wethli uit Zürich. De grafkelder wordt opgesierd door een witmarmeren afgeknotte kolom, die door een bloe semrank omslingerd wordt. Het is een veelvuldig gebruikt motief, de opstan ding symboliserende. Op de sokkel van de kolom is het wapen van de familie Van Westerholt aangebracht. De grafkelder bevat 12 plaatsen. De eerste die hier bijgezet is, is Ettina Caro line Thoden van Velzen, geboren op 24 december 1871. Zij trad op 16 maart 1893 in het huwelijk met Carel Frederik baron van Westerholt en overleed op 20 januari 1898. Haar man aanschouwde op 1 augustus 1864 het levenslicht op huize Baank. Hij was wethouder van Warnsveld en woonde Rijksstraatweg 67, het huis genaamd 't Waarle, rechts van het gemeentehuis, dat thans een ietwat potsier lijke indruk maakt, sedert de huidige eigenaar de erop horende pleister heeft laten verwijderen. Carel Frederik, die overigens een volle neef van de bekende Mr. Arend baron van Westerholt van Hackfort uit Vorden was, overleed op 1 mei 1920 en werd naast zijn echtgenote begraven. Zijn enige zoon, Mr. Adri- aan Jan Alexander, geboren op 3 oktober 1894 overleed ongehuwd en werd op 21 december 1972 in het graf bijgezet. Met hem stierf het Nederlandse geslacht Van Westerholt in mannelijke lijn uit en het graf vererfde op de familie Thoden van Velzen. 95

Zutphen (vanaf 1982) | 1985 | | pagina 9