poort wijd open staan.want dat zouden ze misschien al te letterlijk kunnen opvatten! Op 1 juni 1949 was ik officieel 40 jaar in dienst. Daar heeft men veel werk van gemaakt. Behalve de directeur was ook een groot deel van het personeel aanwezig, het College van Regenten en ook mijn familie was uitgenodigd, o.a. mijn oude moeder. Ik was toen weduwnaar. Met Koninginnedag 1959 kreeg ik de eremedaille van de Oranje Nassau-orde in zilver. Tot 1959 ben ik de 'adjudant' van Ds. Bannink geweest. In die tijd heeft hij ook bewerkstelligd, dat de kerkdienst door het IKOR over de radio werd uitge zonden. Ds. Bannink ging echter naar het oordeel van de autoriteiten te vrij met de gedetineerden om, zowel in de Jeugdgevangenis als in het Huis van Bewaring. Dat heeft geleid tot een botsing met de Directeur van de Jeugdgevangenis, met als gevolg dat Ds. Bannink werd ontslagen en de Directeur werd overgeplaatst. Dit alles gebeurde in 1959, juist in de tijd dat ik op 1 juni afscheid zou nemen. De laatste dienst is niet meer door Ds. Bannink geleid, maar door een gevange nisdominee uit Almelo. Na de dienst een gezellige samenkomst met personeel en mijn familie. Ook de burgemeester van Zutphen was aanwezig. Ik werd toe gesproken en kreeg de eremedaille bij bevordering in goud. Van het personeel van de gevangenis kreeg ik een radiokastje en van het personeel van het Huis van Bewaring een orgel-langspeelplaat met als solist Albert Schweitzer. Bonendaal 64, Warnsveld Telefoon 05750-22465/23735 Nu ook: 0M°)TO«D©Uedfijfc 105 Voor verbouw, nieuwbouw, onderhouds- en betonwerken naar: Fa. Chr. KAPPERT Bouw- en aannemingsbedrijf

Zutphen (vanaf 1982) | 1985 | | pagina 19