31 januari 1863: Eene vrouw, die water en vuur gehaald had, geraakte op straat in brand. Twee mannen beijverden zich het vuur uit te dooven, dat hun echter niet gelukte; zij wierpen toen de vrouw in het water en haalden er haar met een schuitje weder uit. 31 januari 1863: Op de reede van Rammekens, liggen thans meer dan honderd schepen, van alle natiën, die op gunstigen wind wachten. 10 juni 1863: Door kerkbesturen is de prijs der plaatsen in de kerk, voor dames die crinolines dragen, van 54,tot op 81,verhoogd. 19 april 1865: Te Parijs worden thans crinolines verkocht, niet met stalen maar met zilveren hoepels. 20 februari 1864: De levering van 60 paarden voor het 4e reg. dragonders alhier is aangenomen door den heer Vermeulen tegen 454, 22 februari 1865: Dezer dagen is een huwelijk voltrokken tusschen een jongman van 25 jaren en eene weduwe van 71 jaren oud. Zuivere liefde schijnt tot deze echtvereeniging te hebben geleid, want de vrouw is volslagen arm en doof, en de bespotting die de jongman heeft moeten verduren, heeft hem niet van het voor werp zijner min afkeerig kunnen maken. 10 mei 1865: Een hooggeplaatst Japansch officier, had onlangs het ongeluk in ongenade te vallen bij zijn souverein, die hem het gewone geschenk, den sabel om zich zelf den buik open te snijden, te huis zond. Daar hij van hooge afkomst was, en, gewigtige diensten bewezen had, was de sabel van groote waarde en een kunststuk van bewerking. De officier ontving haar met grooten eerbied en be greep de boodschap, daaraan verbonden. Na de sabel nauwkeurig bekeken te hebben, verliet hij zijn huis en begaf zich op een Fransch schip naar Frankrijk. Te Parijs aangekomen, verkocht hij de sabel, die met edelgesteenten was ver sierd, aan een juwelier voor 150.000 fr. 24 juni 1865Gisteren is aan de vischmarkt in gedeelten verkocht, een steur, ge vangen in den IJssel, bij het Nijenbeek onder Voorst; het was een kolossale visch van 310 oude ponden gewigt en 9Vi voet lengte. 28 Oud nieuws uit de Zutphensche Courant vdbrink

Zutphen (vanaf 1982) | 1985 | | pagina 30