Bestektekening van de markthal (fragment) van B. en W. met enkele leden van de veemarktcommissie, met als resultaat dat begin september de propaganda voor de slachtveemarkt ter hand zal worden ge nomen. Ook is door de directeur een balletje opgegooid over het instellen van een t.b.c.-vrije markt, maar spreker heeft toen reeds gezegd er niets voor te voe len. Dit voorstel doet het voorkomen alsof er een volledige overeenstemming is met de veemarktcommissie. Maar het ergste is dat er reeds propaganda voor de t.b.c.-vrije markt wordt gemaakt voordat de raad een beslissing heeft genomen. In Lochem en Borculo is het een fiasco geworden. Doetinchem denkt er niet aan om er aan mee te doen. Zutphen heeft niets te verliezen. We moeten elke kans aangrijpen, maar die hebben wij ook met een normale markt. De Zutphense markt is altijd een slachtveemarkt geweest en we mogen verwachten dat deze de eerstvolgende jaren een deel van de ongeveer 500.000 stuks vee die in verband met het t.b.c.-vrij maken geslacht moeten worden, op haar markt zal kunnen krijgen. Mits de propaganda goed ter hand genomen wordt. Deze kans gaat voorbij als wij de markt t.b.c.-vrij maken. Volgens de voorzitter is er op de ver gadering van 20 april wel degelijk over het t.b.c.-vrij maken gesproken. Er is echter verzuimd de veemarktcommissie nog eens bijeen te roepen. Om het standpunt van deze commissie te horen stelt hij voor het stuk aan te houden. De raad gaat hiermee akkoord. Op 5 juli wordt het opnieuw behandeld en de voor- en tegenstanders besto ken elkaar over en weer met argumenten. De veemarktcommissie is wel ge- 25 -M AQUfT ti AL-

Zutphen (vanaf 1982) | 1985 | | pagina 27