de raad het voorstel van B. en W. om het in 1941 aan de N. V. H. J. Reesink ver kochte terrein van de oude veemarkt voorlopig voor een bedrag van 130,77 te huren. De raad vindt dat er een flinke loods moet komen omdat er geen café meer is en ook een vee- en fietsenstalling ontbreekt. Het college antwoordt dat de materialenpositie een grote moeilijkheid vormt, omdat de woningbouw voorgaat, maar men zal overwegen of er een tent geplaatst kan worden. In april deelt de voorzitter mee dat er binnenkort voorstellen te verwachten zijn om te komen tot een goede oplossing en wel het inrichten van een veemarkt op de plaats nabij de Dreef tegenover de Overweg. Deze kan daar zolang blijven tot een andere, misschien betere plaats is gevonden. Overwogen wordt om de di recteur van het slachthuis aan te stellen als directeur van de veemarkt. In de raad van september 1946 vraagt het raadslid Jaspers Focks naar de veemarktplan nen. Volgens hem is er een grotere aanvoer te verwachten en is het aantal be schikbare stallen onvoldoende. Wethouder Van de Vegte antwoordt dat er aan de plannen voor de nieuwe veemarkt gewerkt wordt. Er zijn reeds bezoeken ge bracht aan diverse markten. De plannen kunnen deze winter nog niet uitge voerd worden, maar hij zal trachten de moeilijkheden die zich op de veemarkt voordoen, zoveel mogelijk op te lossen. In januari 1947 komt het raadslid er weer op terug. De wethouder zegt dat de plannen zo goed als klaar zijn, hoewel het niet mogelijk zal zijn die plannen voor het a.s. najaar geheel uit te voeren. Maar het zal wel zover klaar zijn dat de grotere aanvoer van vee in de herfstmaanden kan worden opgevangen. In maart wordt nogmaals de veemarkt aan de orde gesteld. Er wordt gewezen op de zeer gebrekkige outillage en het feit dat daardoor de markt steeds meer verloopt. Vee dat anders hier naar de markt gekomen zou zijn, wordt nu o.a. naar Zwolle gebracht. Doetinchem maakt veel reclame en op de markten van Apeldoorn en Lichtenvoorde wordt meer vee aangevoerd dan in Zutphen. Volgens de voorzit ter zullen de plannen de raad spoedig bereiken. Het duurt echter tot april 1948 vóór het voorstel in de raad komt om de vee markt te verplaatsen naar de Houtwal. Het terrein op de Dreef is in 1947 ver kocht aan de firma Levison. In het nieuwe plan wordt er van uitgegaan dat men de veemarkt bereikt van de zijde van het Vispoortplein. Daar vandaan komend bevindt zich links een parkeerterrein voor luxe auto's. De toegangsweg loopt uit op een plein voor de hoofdingang van de markt, waar een veelading en rijwiel bergplaats zal zijn. Veewagens moeten na lossing doorrijden in de richting van de sluis, waar zij aan de rechterkant kunnen worden geparkeerd. De overdekte ingang heeft twee doorgangen voor het publiek en twee voor het vee. Bij de in gang is een lokaal voor de marktmeesters en de keurmeesters. Verder bevindt zich daar een agentenwacht, schaftlokaal voor het marktpersoneel en een toilet ruimte. Aan de zuidzijde komt een loods, die zal dienen als marktplaats voor biggen en nuchtere kalveren en die na de markt gebruikt kan worden als stalling 22

Zutphen (vanaf 1982) | 1985 | | pagina 24