aan de Polsbroekerpas was een werkplaats, met daarboven opslagruimte, vol gens de gevelsteen gebouwd in 1859. In afwachting van nog te realiseren plan nen is het overgrote deel van dit complex in januari 1983 gesloopt en is op die plek een 'verlegenheidsplein' ontstaan. Over de politieke redenen die aan de sloop ten grondslag gelegen hebben, wil ik het hier niet hebben, maar het zou in teressant zijn om dat ook eens op papier te zetten. Teveel recente historie van Zutphen gaat nog steeds op deze wijze, misschien onnodig, verloren. Een reden te meer om het bestaansrecht van de 'Stichting Oude H.B.S.', die zich inzet voor het behoud van negentiende en vroeg twintigste-eeuwse panden, nog eens duidelijk te onderstrepen. Weinig mensen die van de drukwerkwinkel in de Sprongstraat via de boek handel in de Beukerstraat naar de Boompjeswal liepen, zullen gedacht hebben dat de drie panden, waarvan de eerste twee sterk op elkaar lijken, van de hand van één en dezelfde architect zijn. Alle drie karakteristieke panden, waarvan de eerste twee door velen niet uit het stadsbeeld gemist zouden willen worden. Eens te meer is het daarom jammer dat van de in dit artikel onder de aandacht ge brachte architect de vroege werken wel gewaardeerd worden, maar een even eens karakteristiek pand uit zijn latere periode zo jammerlijk verloren is gegaan. In het pand Spittaalstraat 20 - 24 was de kruidenierswinkel van de gebroeders Koppel gevestigd, voordat hier de ijzerwarenwinkel kwam. Het symbool van de weegschaal lijkt daarmee verklaard. Redactie. Bonendaal 64, Warnsveld Telefoon 05750-22465/23735 16 Voor verbouw, nieuwbouw, onderhouds- en betonwerken naar: Fa. Chr. KAPPERT Bouw- en aannemingsbedrijf nu ook: Ö£®w®Gfebedfijf

Zutphen (vanaf 1982) | 1985 | | pagina 18