H. Boiten, emeritus predikant, Enkele notities met betrekking tot de Reforma tie in de stad Zutphen, de Graafschap en de Achterhoek. Het betreft hier een omvangrijk manuscript dat Ds. Boiten - die sinds zijn emeritaat in 1964 in Zutphen woonachtig is - op verzoek van de Historische Vereniging Zutphen heeft samengesteld aan de hand van zijn jarenlange studie van de classicale en synodale acta, kerkeraadshandelingen en andere archivalia betreffende het kerkelijk leven in de classis Zutphen. De behandelde periode bestrijkt in grote lijnen: het begin van de Kerkhervorming (ca. 1525) tot en met het eerste kwart van de 17de eeuw. Aan het slot is een alfabetische lijst opgeno men der kerkelijke gemeenten (geref.), met hun predikanten, in de classis Zut phen in de betrokken periode. Het manuscript - dat in de huidige vorm, ook gezien zijn omvang, helaas voorshands niet voor publicatie in aanmerking komt - kan door belangstellen den op het gemeentearchief Zutphen worden geraadpleegd. Michel Groothedde, Houten straatbedekkingen in Zutphen. In: De Hunnepers, uitgave van de Archeologische Werkgemeenschap voor Nederland, afd. Zuid- Salland-IJsselstreek-Oost-Veluwezoom, 14de jaargang, no. 2, oktober 1984, p. 6-13. Willy Heitling en Leo Lensen, De Twentekanalen. Succes van een mislukking. Zutphen, 1984. M. van Osnabrugge, Memorabilia; 125 jaar geschiedenis der Gereformeerde Kerk te Zutphen 1840-1965. Zutphen, 1984. A. Jansen, Een beeldengroep van Petrus Verhoeven te Zutphen. In: Stichting Regiocontact Vecht VeluweIJsselstreek, jaargang 5, no. 1, 1983, p. 5-8. Betreft de beeldengroep Anna te Drieën in De Wildeman, vervaardigd door de Udense beeldhouwer Petrus Verhoeven (1729-1816). Kiki Linssen e.a., Hongeroproeren in Nijmegen, Zutphen en Arnhem in 1847. Scriptie Nijmegen 1984, fotocopie. S.P. Wolfs, Middeleeuwse dominicanenkloosters in Nederland. Assen 1984. Hierin wordt o.m. aandacht besteed aan het Zutphense dominicanenklooster, waarvan de huidige Broederenkerk en het Stedelijk Museum deel uitmaakten. 9 PUBLICATIES EN ONDERZOEKSRESULTATEN

Zutphen (vanaf 1982) | 1985 | | pagina 11