niet overtuigd. De Dienst Landerijen is niet verplicht de markt schoon te hou den en de waarde van de afkomende mest weegt niet op tegen de kosten. De directeur van de reiniging vindt dat het niet door zijn dienst behoeft te ge schieden, omdat het niet tot de openbare weg behoort. Mocht het toch door de reiniging moeten gebeuren, dan zullen de kosten ongeveer 250, - per jaar be dragen en als het met water moest, 35, - per jaar meer. Bij reiniging met water komen veel vaste meststoffen in het riool, wat veel verstoppingen zal veroorza ken, vooral als de Coenensparkvijver gedempt zal zijn en al het vuil door het riool aan de Havenstraat zal moeten. Gezien bovenstaande zal de directeur van gemeentewerken de reiniging opdracht geven tot reiniging over te gaan, maar geen voorzieningen te treffen voor het afspuiten. In het marktreglement van 1924 worden de openingstijden geregeld. De vee markten worden elke donderdag gehouden op het veemarktterrein in de maan den oktober, november, december, januari, februari en maart des voormiddags van 08.00-11.00 uur. Overige maanden voormiddags van 07.00-11.00 uur met dien verstande dat zij niet aanvangen voor zonsopgang. Van het veemarktter rein zijn de gedeelten west van het middenpad bestemd voor de runderen, daar achter voor de schapen, de gedeelten oost van het middenpad achtereenvolgens voor de varkens en de paarden terwijl de gevaarlijke en in beslag genomen die ren in de de daarvoor bestemde stal op het veemarktterrein worden opgesteld. Onder vee verstaat deze verordening herkauwend en eenhoevige dieren en var kens. In dezelfde verordening wordt ook bepaald dat indien een christelijke of Israëlitische feestdag op donderdag valt, deze markt verschuift naar de dins dag. Wordt vervolgd - voorwerpen betreffende de geschiedenis van stad en graafschap - topografische collectie: gedrukte kaarten, schilderijen, prenten, foto's, prentbriefkaarten - historische tentoonstellingen Het deel van de topografische collectie dat niet geëxposeerd is, kan tijdens kantooruren bekeken worden na een telefonische afspraak (05750- 16878). 97 HET STEDELIJK MUSEUM. ten behoeve van uw historisch onderzoek j

Zutphen (vanaf 1982) | 1984 | | pagina 19