De stal op de veemarkt aan de Havenstraat. Het gebouw moest verdwijnen toen het voormalige veemarktterrein werd volgebouwd door Papier-Metaal. Foto J. Harenberg. ren in gebruik genomen worden. Tevens wordt voorgesteld het marktgeld te verhogen tot ƒ0,15. In de Raad voelt men eigenlijk meer voor een marktgeld- verhoging tot 0,20 i.p.v. de 600, - maar uiteindelijk gaat men toch met het voorstel akkoord. Op 2 augustus 1920 komt de verpachting van de gebouwen op de veemarkt weer aan de orde. B. en W. stellen de Raad voor de woning met koffiehuis en stal op de veemarkt en van de weilanden weer aan G.J. Klaassen te verhuren voor 1.325, - en ƒ500, - en wel voor de tijd van vier jaren. Sommige raadsle den vinden het beter een openbare verpachting te houden, maar anderen zijn van mening dat de consumptieprijzen dan verhoogd zouden moeten worden. Ook is men bang dat er geen pachters te vinden zullen zijn, aangezien het moge lijk is dat men er over vier jaar weer uit moet. Er zijn klachten over de pachter, maar die blijken bij nader inzien niet anders in te houden dan dat de pachter niet al te vriendelijk is. Merkwaardig is wel dat die klachten alleen maar te horen zijn als de zaak weer verpacht moet worden. Van een klachtenboek dat er zou moe ten zijn, weet niemand, ook de pachter, iets af. Bij de stemming haalt het voor stel van B. en W. het niet en wordt verworpen met 5 voor en 7 tegen. In de Raad van 6 september 1920 komt men op deze kwestie terug. Een raadslid dient een voorstel in om de gebouwen onderhands te verpachten aan de heer G.J. Klaassen voor 1.425, - De scherpe kantjes zijn er wat af, want nu 95

Zutphen (vanaf 1982) | 1984 | | pagina 17