Er was nog nooit een geschiedenis geschreven over de Gelderse IJssel en de invloed die deze rivier heeft gehad op de gang van zaken in een verre omtrek. De auteur/journalist Willy H. Heitling en de historicus Leo Lensen zijn als eersten aan de slag gegaan om duizenden feiten uit het verleden op een rijtje te zet- Willy H. Heitling en Leo Lensen ten. Ze maakten er een interessant verhaal van, d&t begint in de pre historie en doorloopt tot de bevrij ding in 1945. Gebonden in linnen band. Stof omslag. Omvang 450 pagina's. Prijs 84,- MfTHUVGENSOPRE'S Mr.dr. J. den Tex Na de oorlogsverklaringen in het Rampjaar 1672 heeft de Republiek lange tijd strijd gevoerd met Frank rijk en haar bondgenoten Keulen en Münster. Een belangrijke bron voor de geschiedenis van met name de bezette provincies Utrecht, Gel derland en Overijssel was tot nu toe nog slechts sporadisch aangeboord: de brieven van Franse officieren, in de eerste plaats Luxembourg en Condé, aan de jonge Franse minis ter van oorlog Lóuvois. Blijkens deze briefwisseling waren het vier grove fouten van de laatstgenoem de die de Fransen dwongen hun bezettingszone te gaan ontruimen, waarna hun bondgenoten in mei 1674 al vrede moesten sluiten. Formaat 17 x 25 cm. Gebonden met stofomslag. Omvang 228 pagi na's. Prijs 39,-. R. Borman Op basis van de meest recente in zichten en vaak nog ongepubliceer de gegevens verhaalt de auteur in levendige stijl de geschiedenis van de archeologie in Gelderland. Mede dankzij de vele verhelderen de illustraties is een duidelijk beeld van de vroegste geschiedenis van deze provincie ontstaan, maar daar mee tegelijk ook van de prehistorie en de historie tot in de middel eeuwen van Nederland als geheel. Formaat 21 x 28 cm. Gebonden in linnen band, met stofomslag. Omvang 154 pagina's. Prijs 29,50. Een intrigerende studie over Con- stantijn Huygens jr.de tekenende secretaris van stadhouder-koning Willem III. Huygens hield van zijn belevenissen een dagboek bij, waarin hij een boeiend beeld geeft van de dagelijkse beslommeringen van een zeventiende-eeuwer. In de Noordelijke en Zuidelijke Neder- drs. J.F. Heijbroek e.a. landen maakte Huygens, veelal tijdens zijn reizen met de stadhou der, ruim 130 dorps- en stadsge zichten, die alle in dit boek zijn afgebeeld, waarbij enkele in kleur. Formaat 21 x 29 cm. Ingenaaid. Omvang 212 pagina's. Prijs 34,50. Uitgaven van uitgeverij Verkrijgbaar in de boekhandel i Vijftig eeuwen volk langs de IJssel Onder vreemde heren «4 Archeologie in Gelderland Met Huygens op reis terra

Zutphen (vanaf 1982) | 1984 | | pagina 20