Ook buiten "Oud-Zutphen" wordt er regelmatig geschre ven over onderwerpen die te maken hebben met de geschie denis van Zutphen en omgeving. Veel daarvan zal ontsnap pen aan de aandacht van de lezers van ons blad. Dit geldt met name voor kleinere publicaties in tijdschriften en voor scripties van studenten die op het gemeentearchief onder zoek hebben gedaan. In deze rubriek wordt op de bedoelde publicaties en scripties de aandacht gevestigd. Alle vermelde titels zijn op het gemeentearchief te raadplegen. M. M. Doornink-Hoogenraad (tekst) en Th. Rothfusz (kaarten), Historische stedenatlas van Nederland, aflevering 3: Zutfen. Delft 1983 (32 blz. tekst, 2 losse kaarten). Ruimtelijke ontwikkeling van Zutphen van de vroegste tijden tot het begin van de negentiende eeuw. A. J. Geurts, Fragmenten van handschrift en druk. Enige opmerkingen over bewaring, conservering en ontsluiting. In: Nederlands Archievenblad, 87e jaargang 1983, afl. 1, blz. 4-15. Veel voorbeelden uit het Zutphense gemeentearchief. F. W. Jolink, Particulier boekenbezit in Zutphen in de 18e eeuw. Doctoraal scriptie Nijmegen 1983 (100 blz.). Wie bezaten er boeken (beroep, milieu) en welke soorten boeken bezaten zij? De auteur vond 15 particuliere bibliotheken en een aantal zeer kleine verzamelingen. M. W. C. de Jonge, Nieuwe bestemming voor de Broederenkerk te Zutphen. In: Heemschut april/mei 1983, nr. 4/5. J. Kreijenbroek, Bijna 200 jaar kende Zutphen een vismarkt. In: Jaarboek Achterhoek en Liemers, deel 6, 1983, blz. 62-70. Het wel en wee van de vismarkt tussen 1735 en 1927. Leo Lensen en Willy H. Heitling, Stad in de Middeleeuwen. Dagelijks leven in Zutphen. Zutphen 1983. H. Ruitenbeek, De Polsbroek. Een wijk in Zutphen, haar ontwikkeling in de negentiende eeuw. Kandidaatsscriptie Nijmegen 1983 (70 blz.). Naast stedebouwkundige aspecten worden de sociale omstandigheden be handeld (woningtoestanden, hygiëne, prostitutie, de "Klompenkerk"). A. H. G. Schaars, 19e-eeuwse woordenverzamelingen uit Achterhoek en Liemers, A. C. W. Staring, R. W. Tadama, J. Gimberg, M. Bruyele.a. Telgen van 't Wald 4, Doetinchem 1983 (158 blz.). 32 PUBLICATIES EN ONDERZOEKSRESULTATEN

Zutphen (vanaf 1982) | 1984 | | pagina 10