Ook buiten Oud-Zutphenwordt er regelmatig geschre ven over onderwerpen die te maken hebben met de geschie denis van Zutphen en omgeving. Veel daarvan zal ontsnap pen aan de aandacht van de lezers van ons blad. Dit geldt met name voor kleinere publicaties in tijdschriften en voor scripties van studenten die op het gemeentearchief onder zoek hebben gedaan. In deze nieuwe rubriek zal op de bedoelde publicaties en scripties de aandacht worden ge vestigd. Alle genoemde titels zijn op het gemeentearchief te raadplegen. Th. ten Anscher, De patrocinia van de Nieuw stadskerk te Zutphen voor de Reformatie. Kandidaatsscriptie Nijmegen 1983 (50 blz.). Resultaten van een onderzoek naar de verschillende patroonheiligen. Verena de Bont, Ik druk voor het laatst uw hand in het oude vaderland. Emigratie uit de Gelderse Achterhoek naar Noord-Amerika in de periode 1848-1877. Doctoraalscriptie Tilburg 1983 (192 blz.). Ontwikkeling van de jaarlijkse aantallen emigranten en hun hoedanigheid (gezinshoofden-al leenstaanden, beroep, godsdienst); reacties van de kranten; alfabetische lijst van emigranten. J. W. ten Doesschate en R. J. C. M. Vlems, Het boekenbezit der Zutphense kloosters. Aanzet tot een reconstructie. In: Ons Geesterlijk Erf. Driemaande lijks tijdschrift voor de geschiedenis van de vroomheid in de Nederlanden, deel 57, afl. 4, blz. 357-395. Betreft de kloosters Galilea, Isendoorn, Heer Hendrikshuis, Spittaal en het Broederenklooster. Dokter Jan van der Kluit, direkteur-geneesheer Verenigde Ziekenhuizen Zut phen, Het Nieuwe Spittaal— Warnsveld, 1 januari 1968-1 februari 1983. Ter gelegenheid van het afscheid van onze voorzitter als directeur-geneesheer. M. M. Doornink-Hoogenraad, Adamanshuis, een zusterhuis van de moderne devotie in Zutphen. Zutphen 1983 (112 blz.). Geschiedenis van gebouwen en bewoners vanaf de stichting (ca. 1397) tot heden. M. M. Doornink-Hoogenraad en M. W. C. de Jonge, De Hofjes van Zutphen. Zutphen 1983 (32 blz.). Korte geschiedenis van de vijf Zutphense hofjes (Ruitershofje, Luthers Hofje, Sarepta Hofje, Bornhof, Agnietenhof). M. M. Doornink-Hoogenraad (tekst) en Th. Rothfusz (kaarten), Historische stedenatlas van Nederland, aflevering 3Zutfen. Delft 1983 (32 blz. tekst, 2 losse kaarten)Ruimtelijke ontwikkeling van Zutphen van de vroegste tijden tot het begin van de negentiende eeuw. 23 PUBLICATIES EN ONDERZOEKSRESULTATEN

Zutphen (vanaf 1982) | 1984 | | pagina 25