vurig begeerd heeft. Immers zijn betrekking als algemeen wijkmeester liet hem niet voldoenden tijd om zich geheel aan het archivarisschap te wijden. Maar ho peloos zijn de pogingen geweest van Raadsleden om Gimberg geheel met de zorg voor het archief te belasten; de andere vertegenwoordigers der burgerij vonden blijkbaar het geringe gevraagde offer uit de gemeentekas voor een behoorlijke behartiging van het waardevolle archief van Zutphen ongeoorloofd, alleen omdat zij er niet voldoende belangstelling voor hadden. En mogelijk: omdat zij er zelf weinig van wisten"8 Gimbergs werkzaamheden hebben zich, althans die werkzaamheden die be trekking hebben op het archief, voor een belangrijk gedeelte voorgedaan in de avonden. Burgemeester Dijkckmeester zegt bij de huldiging op 24 augustus 1929 dat hij gehoord heeft dat Gimberg van plan is "niet lang meer ten stadhuize te verblijven, maar daar praten we nog wel eens over"9. Of het gesprek heeft plaatsgevonden wordt nergens vermeld. Slechts het feit dat Gimberg metterdaad ontslag heeft aangevraagd als archivaris is een bekend gegeven. Gimberg is, zoals al eerder is opgemerkt, ook algemeen wijkmeester geweest. Dat was eigenlijk zijn hoofdbaan. Toch wil ik hier niet stil staan bij zijn activiteiten in deze functie9 In het volgende nummer van Oud-Zutphen zal ik ingaan op de archivistische kant van Gimberg en zijn overige activiteiten. Slot volgt. Noten 1. Correspondentie Gemeentearchief 1932/U 102 en 1932/1 197; G.A. Zutphen. 2. De gegevens voor deze fragment-genealogie zijn, wat Brabant betreft ver strekt door de Gemeentelijke Archiefdienst van Breda, en wat Arnhem be treft door het Gemeentearchief van Arnhem. 3. Jhr. mr. R.C.C. de Savornin Lohman was zo vriendelijk de genealogische ge gevens te "stroomlijnen" zodat deze voor iedereen goed leesbaar kunnen zijn. 4. De doop heeft te Venlo plaats gehad, hetgeen blijkt uit de bijlagen van het in 1839 te Arnhem gesloten huwelijk; R.A. Arnhem. 5. Notulen van de raadsvergaderingen over 1907, Nieuw Archief Gemeente Zutphen, inv.nr. 98; G.A. Zutphen. 6. "Gimberg gehuldigd" in: Zutphensche Courant26 augustus 1929; G.A. Zutphen. 7. Notulen van de raadsvergaderingen over 1918, Nieuw Archief Gemeente Zutphen, inv.nr. 109; G.A. Zutphen. 8. B(iemond) te Z(utphen) in Archief, deel I, p. 223-228; G.A. Zutphen. 9. Zutphensche Courant, 26 augustus 1929;G.A. Zutphen. 92

Zutphen (vanaf 1982) | 1982 | | pagina 21