lecte ten onrechte uitgebreid met later toegevoegde documentatie. Deze aan Gimberg vreemde materie is verwijderd en zo nodig toegevoegd aan de bestaande documentatieverzameling van het gemeentearchief. De herinventarisatie van de collectie werd ter hand genomen. Het geheel werd voorzien van een index op de ze dossiers met aantekeningen. Daarnaast zijn indices gemaakt op de zo bekende, maar moeilijk te raadplegen boeken uit deze verzameling, de z.g. registers A en B (inv.nr. 202 en 203). Ook is een zo volledig mogelijke bibliografie van Gimberg opgenomen in de nieuwe inventaris. Het is niet de bedoeling hier breder in te gaan op de collectie-Gimberg. Wie daarin geïnteresseerd is, kan op de studiezaal van het gemeentearchief terecht. Het blijkt echter de moeite waard te zijn een onderzoek in te stellen naar de per soon Gimberg. Misschien kan dan een antwoord gegeven worden op de vraag wie deze collectie heeft opgebouwd. Hoe heeft Gimberg geleefd? Hoe was hij als mens onder de mensen? Op zoek naar het antwoord op deze vragen, vragen die zijn leven en werken raken, leert ons de ervaring dat Gimberg tot nu toe een vrijwel onbekende is geweest. Enkele generaties Gimberg Gimberg is een Zutphenees, geboren en getogen in de Torenstad. Wie zijn naam hoort beluistert daarin geen Zutphense klank. Terecht, want van oorsprong komt de familie Gimberg uit Noord-Brabant 2. Hieronder volgt een beknopte genealo- gie-Gimberg. Deze eindigt ongeveer daar waar archivaris Gimberg overlijdt. Het voert te ver zijn nakomelingen tot nu toe uit te zoeken. Gimberg heeft zich des tijds zelf niet bezig gehouden met zijn voorgeslacht. In zijn collectie is hierover niets te vinden. In dit fragment zijn vijf generaties vermeld. Volledig zijn deze gegevens niet 3 I Jan Hendriks/Johannes Hendriks (zoon) Gimbergh/Gimbergen, geb. Leur bij Etten ca. 1754, militair, ovl. onbekend, tr. 1° Breda 21 dec. 1777 Johanna Maria van Namen, dr. van Godefridus van Namen en Catharina Vinckx, tr. 2° Breda (datum onbekend) Maria van Gils, geb. Breda ca. 1792, ovl. onbekend. Uit het eerste huwelijk (o.a.): a. Helena Catharina, ged. Breda 2 dec. 1777. b. Catharina, ged. Breda 25 sept. 1779. c. Martinus Fredericus, volgt II. d. Catharina, ged. 's-Hertogenbosch 4 nov. 1790, tr. Breda 18 april 1813 Jacob Keijm(s). Uit het tweede huwelijk: e. Johannes, geb. Breda 24 april 1814, t aid. 19 okt. 1843, tr. Breda 11 juni 1840 Cornelia van Iersel. 86

Zutphen (vanaf 1982) | 1982 | | pagina 15