In 1885 moet de kerk in de Komsteeg weer uitgebreid worden met een galerij. Ds J.N. Lindeboom, die hier stond sinds 1884, moest voor zijn gezondheid in Eefde wonen, daar in Zutphen geen goede woning beschikbaar was. In 1889 deed zich de gelegenheid voor om een hüis te kopen aan het Oude Wand, dat na restauratie geschikt gemaakt kon worden als kerk mét pastorie. Dat gebeurde. Op 2e Kerstdag 1889 werd in een feestelijke dienst de nieuwe kerk Oude Wand in gebruik genomen, terwijl in 1959 verhuisd werd naar de huidige kerk aan de Wilhelminalaan. WW r* lJ nfphen Gereformeerde V De voormalige gereformeerde kerk aan het Oude Wand 1889-1959) Volgens de Oud-Zutphen-kenner, de heer Gimberg, moeten de Gereformeer den ook nog wel eens gebruik gemaakt hebben van de z.g. Klompenkerk in de Pols broek. Het gebouw werd vermoedelijk gebouwd in 1845 door vrienden en mede standers van de doopsgezinde predikant Jan de Liefde. Hij heeft hier korte tijd de "Vrije Apostolische Christelijke Afgescheiden Gemeente" geleid. Toen die z.g. Doopsgezinden in staat waren om een kerk te bouwen, kregen de Gerefor meerden het in gebruik; en nadat ook dezen tot kerkbouw konden besluiten, nam de Kerkeraad der Nederlandse Hervormde Gemeente het over, maar eigen lijk een afzonderlijke stichting onder bestuur van drie kerkeraadsleden, met als doel de godsdienstige en zedelijke vorming van de laagste standen in de Hervorm de Gemeente te Zutphen. Het gebouw (officieel "Bethel", maar in de volksmond Klompenkerk) werd na de Tweede Wereldoorlog bij de sanering van het Pols broekkwartier afgebroken. 43 3 t Af S *A f-

Zutphen (vanaf 1982) | 1982 | | pagina 28