gang tot het huis van den Zutfenschen graaf minder moejelijk of vuil te maken" (uit een kranteartikel van Dr de Witt Huberts in 1864). In 1911 en in 1978 werden in de Lange Hofstraat bij rioleringswerkzaamheden soortgelijke .vondsten gedaan. J. Gimberg schetste de weg in 1911 (AFB. 6) en beschreef het als "een oude houtbestrating bestaande uit dwars op de as van den weg gelegde ronde eiken liggers, ongeveer 15 cm. diameter, 4 hoog tot een gezamenlijke dikte van ca. 60 cm. Vermoedelijke wegbreedte niet op te geven". De weg lag ter hoogte van de Burgerzaal op 1.20 meter onder de straat. yDójE^\AL Afb. 6. De oude houten bestrating in de Lange Hofstraat. Naar een tekening van J. Gimberg uit 1911 (Archief Zutphen). De 'Boterbal' is de huidige Burgerzaal straat "ter diepte van één k anderhalf el onder den beganen bodem" aan: "eene menigte bijna vergaan hout, hetwelk afkomstig bleek te zijn van balken of hoo rnen, die in reijen naast elkander hadden gelegen, mogelijk om daardoor de toe- Ook in de Pelikaanstraat (1976) en in de Turfstraat (1971) kwam een houten wegdek te voorschijn. In de Turfstraat waren er wederom vier lagen stammetjes, echter met de derde laag niet dwarsgelegd, maar in de lengteas van de straat (en 30 cm. tussenruimte tussen de stammetjes) en de bovenste laag bestond uit heel dunne dwarsstammetjes (middellijn 4 cm). De ouderdom van deze houten straten is onbekend. Misschien zijn ze ouder dan de kiezelwegen, die o.a. in 1391 en 1393 in de overrentmeestersrekeningen zijn vermeld (Gimberg 1900) en in de Rodetorenstraat bij graafwerkzaamheden werden aangetroffen. 31

Zutphen (vanaf 1982) | 1982 | | pagina 12