Oud nieuws uit de Zutphensche Courant. 27 januari 1860 Deze week is een geheel huisgezin alhier, bestaande uit vader en drie kinderen, in hechtenis genomen wegens het vervaardigen van valsche munt. Misbruik van ster ken drank en daardoor ontstane armoede, moet de voornaamste oorzaak van dit misdrijf zijn. De keizer (Napoleon III, red.), heden bij eene wapenschouwing een tamboer ziende, die niettegenstaande hij slechts één arm had toch dienst deed, vroeg hem, waar hij zijn regterarm verloren had; het antwoord luidde: "Bij Soferino, Sire", waarop Napoleon dadelijk order gaf dien man uit zijne kas 400 fr. te schenken. De tamboer vroeg nu: "En als ik den anderen ook verlies, Sire? waarop de kei zer antwoordde: "dan dit" hem het kruis van het Legioen van Eer toonende. Hierdoor geraakte de soldaat geheel in verrukking, en onder den uitroep van: "Hoe? 't kruis? trok hij zijn sabel en hieuw zich den regterarm af. 4 januari 1861 De in de laatste dagen gevallen sneeuw, heeft zoo als te wachten was, de aan komst van de diligences en posten zeer vertraagd. Hoewel de wegen thans meer begaanbaar zijn en daardoor de aankomst geregelder wordt, verschilt die voor de diligences meestal nog een paar uur. 18 januari 1862 Te Avereest is de wethouder krankzinnig geworden, en naar 't gesticht te Utrecht overgebragt, ten gevolge der inspanning, bij de becijfering van de gemeente reke ning, die niet in orde is, en waarom de ontvanger in hechtenis en de burgemees ter ontslagen is. 29 februari 1862 Terwijl zekere Hoesbergen zich de vorige week op den omgang van den houtzaag molen bevond en een der wieken met zijne handen vasthield, bragt de molenaar, zulks niet vermoedende, den molen in gang met dat ongelukkige gevolg, dat Hoesbergen, zich vasthoudende, naar de hoogte ging. Eindelijk zich loslatende, is hij op een der naast bij zijnde huizen neergekomen en door het dak gevallen. Hij moet er tot ieders verwondering slechts met een armbreuk afgekomen zijn. Dinsdag middag 11. deed zekere H. eene poging tot zelfmoord, door over de leu ning der brug in het water te springen. Op zijn EIGEN hulpgeschrei werd hij ech ter doot twee schippers gered. 20

Zutphen (vanaf 1982) | 1982 | | pagina 21