Aan het Kerkpad, tegenover de Brummelmate, lag het bouwland "de Veluwe", met daaraan grenzend het weiland "Spankeren". Later heeft men hierover een nieuwe toegangsweg naar de Piepenbelt gemaakt. Genoemde percelen waren be last met een uitgang ten behoeve van de "Vonderkamp", die er dus naast gelegen moet hebben en wel - naar de naam te oordelen - aan de kant van het bruggetje over de Berkel ofte wel het Wamsveldse Vonder. In de hoek, gevormd door de Voorsterallee en het Kerkpad, ten noorden van het bouwland de Veluwe, lagen enige percelen land, de "Achterveldse stukjes" genaamd. Enige relatie met de boerderij Achterveld die nog na de Tweede Wereldoorlog aan het begin van de Voorsterallee, schuin tegenover het Lindenboompje gelegen heeft, is niet aan te wijzen, doch wel aannemelijk. Moeten we bij deze naam denken aan het oude Zutphense geslacht Van Achterveld? Tegenover deze perceeltjes, doch ten noorden van de Voorsterallee, lag een kamp bouwland met de naam "Het Vermunstersland". Hier staat thans gedeelte lijk de rechercheschool. Ook zal vermoedelijk een gedeelte ervan thans ingeno men worden door de Oosterbegraafplaats. Ten noorden van de boerderij Voor ster Bouwhof lag het bouwland "de Molenkamp" en aan de oostzijde daarvan het Grote Land". Nog verder, op de hoek van de Kapperallee, stond vroeger een buitenhuis, Mooiland genaamd. Hier woonde Gerrit Jan Oudenampsen, de laatste rentmeester van de Voorst. Het huis is sinds lang verdwenen, doch enige oude bomen herinneren nog aan de tuinaanleg. De fundering zit nog gedeeltelijk in de grond, zeer ten ongerieve van de tegenwoordige gebruiker. Het terrein, om sloten door Voorsterallee, Kerkpad en Lage Larenseweg, heette "den Hoogen- kamp" en werd op de eerder genoemde veiling in 1873 gekocht door de Zut phense commissionair Derk Evekink. Den Hoogenkamp wordt thans ingenomen door de Van Suchtelenstraat, de Van Essenstraat en de Stuurmanstraat. Zou het geen aanbeveling verdienen om deze wijk "Den Hoogenkamp" te noemen, in plaats van de weinig prozaïsche naam "Plan Voorsterallee Noord"? Onder de hiervoor genoemde namen zijn er twee die vragen oproepen, name lijk Molenbeld en Molenkamp. Ze lijken te verwijzen naar een thans verdwenen molen. De molen van de Voorst stond echter niet hier, doch aan de Molendijk te Eefde. Mogelijk wordt dit raadsel nog eens opgelost. 11

Zutphen (vanaf 1982) | 1982 | | pagina 12