gin van dat zandpad stond tot na de Tweede Wereldoorlog de boerderij "Kijk- over", welke naam op een landweer (verdedigingswal) moet duiden. Iets verder staat nu nog een witte boerderij, de "Tabakschuur" genaamd. Is hier vroeger ta baksteelt geweest? Ging men vervolgens rechtsaf, het Kerkpad op, dan stond er aan de rechterzijde een mooie Saksische boerderij uit 1763, de "Brummelmate" geheten. De naam zal te maken hebben met een perceel grond, waarop bramen (in dialect "brummels") groeiden. Waarschijnlijk zonder enige noodzaak werd deze boerderij omstreeks 1975 met de grond gelijk gemaakt. Het gebied werd oost-west doorsneden door de eerder genoemde Voorsteral- lee; noord-zuid door het Kerkpad of de Kerkweg. Eefde hoorde vroeger kerkelijk onder Warnsveld, en voor de kerkgangers vormde dit Kerkpad de beste verbin ding tussen hun woonplaats en de Warnsveldse kerk. Door de aanleg van het Twenthe-Rijnkanaal en de bouw van de Rechercheschool is deze verbinding ver loren gegaan. De verbinding tussen Zutphen en Almen/Laren werd eertijds gevormd door de Oude of Lage Larenseweg, die tegenwoordig als een wandelpad voor aan de Voorsterallee begint, verderop gedeeltelijk geasfalteerd is en voorbij de recher cheschool als een verharde weg op de Kapperallee bij de boerderij "Slagboom" uitkomt. Aan het begin van de Lage Larenseweg stond vroeger de herberg "het Lindeboompje", later als café "de Eerste Stuiver" bekend. Café en aangrenzende bebouwing zijn jaren geleden gesloopt. "De Eerste Stuiver" 9

Zutphen (vanaf 1982) | 1982 | | pagina 10