DEUR VAN DE PASKAMER De keuken van het appartement is te bereiken via een van de drie doorgangen. Naar het schijnt waren dit de deuren van de paskamers van de vroegere modezaak. 'Dat soort leuke details heb ik gehoord van de dochter van de eerste eigenaar. Met haar heb ik uitvoerig gesproken', vertelt Janssen. 'Zij is ook hier geweest en was natuurlijk nieuwsgierig wat we ervan maken. Ze was sowieso blij dat het pand weer in gebruik wordt genomen. Ze wist ook nog te vertellen dat er ooit glas-in-lood ramen zaten tussen de vergaderruimte achterin en de opkamer, die altijd als naaiatelier gebruikt werd. Het lijkt ons heel leuk die op termijn weer terug te brengen.' VERDUURZAMING Het appartement heeft een eigen voordeur, links naast de ingang van het kantoor. Met het trappenhuis is ook het tweede appartement, op de tweede verdieping, te bereiken. Deze woning werd al bewoond en is dus niet meegenomen in de renovatie. Tijdens de verbouwing is uiteraard ook rekening gehouden met verduurzaming. Zo werd al het enkel glas vervangen voor een triple variant. Ook kwam er vloerverwarming en een ventilatiesysteem. 'We hebben zoveel mogelijk gedaan zonder het gebouw al te veel geweld aan te doen. We gaan in de toekomst nog wel kijken naar dingen als een warmtepomp en bijvoorbeeld muurisolatie. Verder zijn we vooral blij dat we 1 april de deuren kunnen openen. Er zijn de afgelopen maanden heel wat streefdata voorbijgegaan. We hebben hier echt enorm veel werk verzet. Meer dan we vooraf misschien hadden voorzien. Alleen al de grote metalen trap, die mooi aansluit op de industriële look, heeft voor weken vertraging gezorgd. We dachten, er zit al een trapgat, dus dat doen we even. Nee dus.' Boven: Het pand in 1980 Onder: Het nieuwe appartement op de eerste verdieping. De twee pilaren behoren tot de oorspronkelijke fundering. Geheel onder: De keuken op de plaats waar vroeger drie paskamers zaten. De doorgangen zijn intact gelaten. 46

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2021 | | pagina 46