BINNENKIJKEN gemeente ervoor een aantal panden, waaronder deze, te slopen. Er kwam een groter plein op de Overwelving en een bredere doorrit vanaf de Rijkenhage.' GROTE RAMEN Februari 1952 opende modezaak Geurtsen haar deuren aan de Turfstraat. Kenmerkend voor die tijd waren de grote ramen met smalle kozijnen en de ruimtelijke open indeling van de winkelvloer. Janssen kende het pand van de talloze keren dat hij het passeerde, maar pas sinds de aankoop en renovatie ervan leerde hij ook de geschiedenis kennen. Onder meer de dochter van eigenaar Geurtsen vertelde Janssen de nodige wetenswaardigheden en voorzag hem van oude foto's op basis waarvan hij de renovatie (deels) kon baseren. DE VROEGERE ENTREE Wie vanaf de Nieuwstad het pand benadert, ziet eigenlijk de zijkant van het gebouw. Driekwart van de benedenverdieping bestaat aan deze zijde uit een groot zwart raamkozijn. Links daarnaast is een los raam, vroeger de entree van de modezaak. Om de hoek, aan de kopse kant van het gebouw, is nu de ingang. Ook hier een enorm zwart kozijn met veel glas. Binnen is het een grote open ruimte met een industriële uitstraling. Met zwarte stalen kozijnen is de ruimte opgedeeld. Vooraan de ontvangstbalie met daarachter werkplekken en helemaal achterin verschillende kleinere ruimtes waar klanten kunnen worden ontvangen voor financieel advies. Een etage hoger is de helft van de vloer nog ingericht als kantoor. De andere helft heeft een woonbestemming. 'Die zat er al op en we moesten van de gemeente een deel woonbestemming behouden', legt Janssen uit. 'Dat appartement is ook helemaal opgeknapt en komt op de vrije markt. Afgaand op het bestaande puntensysteem gaan we uit van een huur van rond de 875 euro per maand. Exclusief gas, water en licht.' SALIEGROEN Het appartement is ruim 60 vierkante meter groot en heeft één (open)

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2021 | | pagina 44