VooR^Eve De blauwdruk uit 1916 met daanaast de situatie tot 1954 en rechts die van na de aanpassing in dat jaar. als getekend op de blauwdruk. De blauwe tegels die we elders in Nederland zien, waren sowieso niet getekend. Mogelijk moest Zutphen het doen met een sobere versie van een typische De Gruyter-pui. Helaas is er geen overzichtsfoto van het pand uit deze periode. Wel is zeker dat bij de volgende verbouwing in 1954 de tekening van de bestaande situatie een pui laat zien met een eenvoudige detaillering. AANPASSING WILDSCHUT De pui-wijziging in 1954 vond gelijktijdig plaats met de aanpassing van het trappenhuis aan de achterzijde van het pand en de wijziging van de vloerhoogtes. Deze inpandige veranderingen hadden ook gevolgen voor het gevelbeeld. Bovendien werd de pui van Welsing met de centraal gelegen portiekentree vervangen door een asymmetrisch ontwerp. De nieuwe strakke pui werd gepimpt met gouden biesjes, die werden aangebracht op de met gepolijst graniet beklede penanten. Het is een met goudkleurige verf ingekleurd geometrisch motief dat verdiept is aangebracht in het graniet. SAMENGEVOEGD In 1973 vraagt N.A.J. Westerik een bouwvergunning aan voor 'het inrichten van magazijnruimten tot woning'. Deze keer dus geen wijziging van het gevelbeeld, maar gelukkig worden aan het bouwdossier Links: Het pand in de huidige staat. Rechts: foto van de Gruyter-pui in Zutphen met Dien Langenberg-Leijernaar, ongeveer midden jaren dertig.

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2021 | | pagina 36