Boven: Het fietspad wordt aan beide kanten van de weg aangelegd tussen dubbele bomenrijen.. Bomenstichting Zutphen e.o. en de gemeente. De aftrap voor het project was in september 2017 tijdens een massaal bezochte bijeenkomst in de kantine van Atletiekvereniging Hanzesport. KLANKBORDGROEP Begin 2019 werd omwille van de efficiëntie besloten een klankbordgroep te vormen waarin alle partijen waren vertegenwoordigd. De klankbordgroep was vanaf dat moment bij alle overlegsituaties betrokken. Jansen: 'Het budget bleek op een gegeven moment onvoldoende. We hadden een mooi ontwerp en een goede samenwerking. De gemeenteraad zag dit ook in en steunde unaniem het voorstel om 437.000 euro extra te verstrekken.' Hiermee kwam het totale budget uit op 2,79 miljoen. Van dit geld moet na afronding van de Deventerweg-klus eind dit jaar ook de kruising met de Van der Capellenlaan worden aangepakt. Bedoeling is het nieuwe profiel van de smalle rijstroken door te trekken naar deze kruising. 'Dit voorjaar presenteren we de plannen hiervoor aan de buurt', zegt Bertil Jansen. KNIPOOG NAAR HET VERLEDEN Ivo Stevens van het Zutphense Ingenieursbureau SmitsRinsma maakte het ontwerp van de heringerichte Deventerweg. 'Het is een plan geworden waarbij alle neuzen dezelfde kant op zijn komen te staan.' Stevens heeft zich hardgemaakt voor de terugkeer van de vierrijige laanstructuur (vier rijen bomen, red.) van weleer. 'Dit is een knipoog naar het verleden. We gaan voor zoveel mogelijk groen. Dat past in het huidige tijdsbeeld van vergroening. Duurzaamheid is ook belangrijk. Uitgangspunt is door de juiste keuzes in materialen en profielen te komen tot een weg voor de komende honderd jaar.' Daarmee krijgt de Deventerweg weer een deel van zijn oude allure terug. 31

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2021 | | pagina 31