Links: De overloop van de bovenverdieping met lichtkoepel. Rechts: Eén van de slaapkamers op de bovenverdieping waar de oude spanten zichtbaar zijn.. isoleren, het elektra vernieuwen en cv aanleggen Ook kwam er een moderne, open keuken. Hiervoor is de tussenmuur in de achterkamer weggebroken. Omdat de keuken zich boven de opkamer van de benedenwoning bevindt, was er sprake van niveauverschil. Dit is overbrugd met een brede houten trede. In de achterkamer zijn openslaande deuren naar het balkon aangebracht. Filippini: 'Het balkon is duidelijk van latere datum. Ik heb geen idee wat er eerst zat. Er bestaan namelijk geen oude bouwtekeningen van het huis. In het kozijn vond ik wel resten van wat leek op een schuifsysteem van een raam of deur.' LICHTKOKER De zolder was een grote donkere ruimte met alleen twee ramen aan de achterkant en een raampje in de dakkapel aan de voorzijde. Ook deze is geïsoleerd en opgedeeld in vier slaapkamers, een was-en drogerruimte, badkamer en een extra toilet. De oude spanten zijn hierbij in het zicht gelaten. Als we op de overloop staan, wijst Filippini naar boven. 'Vanaf het platte dak liep nog een lichtkoker naar de trap. Die heb ik weggehaald om meer ruimte te creëren. Gek genoeg is het beneden nu veel lichter dan voorheen.' Volgens Filippini hebben alle bovenwoningen vrijwel dezelfde indeling, maar de benedenwoningen verschillen onderling. Deze zijn van oorsprong kleiner met een voor-, tussen- en achterkamer plus een opkamer. Daaronder bevindt zich een opslagkelder die via de tuin aan de achterkant toegankelijk was. In de loop der tijd is die kelderruimte met een nieuwe trap binnendoor bij de woonruimte getrokken en per woning anders benut. De bewoners van de zes woningen vormen samen een vereniging van eigenaren. Filippini: 'Op die manier Onder: de achtergevel van het woonblok.

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2021 | | pagina 23