VAN JONGENSSCHOOL NAAR ISENDOORN In 1891 werd in opdracht van de R.K.-parochie de Sint Jozefschool gebouwd. Deze jongensschool verrees aan de Tengnagelshoek en had de achtergevel aan de Isendoornstraat. In 1932 kreeg de naar een adellijke familie uit de plaats IJzendoorn op de Betuwe vernoemde school (Isendoorn) een door G.J. Jacobs ontworpen verdieping bestemd voor ulo- en later mavo. In 1975 kwam er een havo-afdeling bij en ging de school verder als Isendoorn - Rooms Katholieke Scholengemeenschap voor mavo en havo'. In 1983 verliet de school Zutphen om zich te vestigen aan de Lage Weide in Warnsveld. In 1986 kreeg het Isendoorn ook een vwo- afdeling, wat aanleiding was de naam te wijzigen in Isendoorn College. Het oude Isendoorn is tot vorig jaar intensief gebruikt door de Vrije School. De conciërge laat weten dat er dit schooljaar nog één ruimte in gebruik is als houtbewerkingslokaal. Voor de rest staat alles leeg. te maken van de spanning die bijvoorbeeld een half openstaande deur oproept, weet Pascale de toeschouwer continu bij de les te houden. Met deze reportage toont de fotograaf aan dat zij ook een goed oog voor details heeft. Dit blijkt onder meer uit de close up van een gedeelte van een houten trapleuning waaraan valt af te lezen dat deze door duizenden handen is gebruikt. Of uit de grote koffievlek op de toch al verre van smetteloze vloer in het oude scheikundelokaal. KANARIEPIET Zelf heeft Pascale levendige herinneringen aan het biologielokaal waar zij in een hoek zat ('ik voelde me hier prettig') en aan haar biologieleraar: "Hij had suikerziekte en als hij dreigde weg te vallen, moest iemand gauw een mars voor hem gaan halen. Volgens mij heeft hij in de klas ook eens per ongeluk een kanariepiet doodgedrukt toen hij ons wilde laten zien dat het diertje een truc kon.' Als de verweerde muren in het

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2021 | | pagina 17