0H (ill11 li Bijna veertig jaar nadat zij voor het laatst door het schoolgebouw had gelopen, was Pascale terug op deze voor haar zo dierbare plek. 'Het was spannend, want wat zou ik tegenkomen? Het was leuker geweest als er nog wat tafels en stoelen hadden gestaan, maar desondanks heb ik echt genoten.' De lokalen waren groter en het trapgat juist kleiner dan in haar herinnering aan dat ene mooie schooljaar. Wat Pascale verder opviel, was dat elk lokaal zijn eigen kleur had gekregen en dat het gebouw zeer fraaie glas-in-loodramen L' tl Boven: Het verlaten schoolgebouw aan de Isendoornstraat Coenensparkstraat in Zutphen heeft, las ook dat in de school mogelijk appartementen gaan komen. Hoewel zij dit idee zeker ziet zitten, leek het Pascale geweldig de huidige sfeer in een fotoreeks te kunnen vangen. Tot haar geluk kreeg zij hiervoor alle medewerking van de gemeente en de pandeigenaar, al was het uiteindelijk de conciërge van de naastgelegen Vrije School die voor haar de deur opende. GENOTEN bevat. 'Die waren me voorheen nooit zo opgevallen.' Dat vrijwel alles in het gebouw er smoezelig uitzag, vond de fotograaf 'heerlijk'. Bij haar rondgang stelde zij zichzelf doorlopend nostalgische vragen als: 'Hoeveel kinderen hebben hier wel niet door de hal gerend en hoeveel jassen zullen hier aan de haken hebben gehangen?' BIJ DE LES De school maakt een totaal uitgewoonde indruk, maar dat maakt de foto's des te boeiender. Net als op het doorleefde gezicht van een hoogbejaarde valt er telkens weer iets nieuws in te ontdekken. Door slim te spelen met licht en donker en gebruik 16

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2021 | | pagina 16