BINNENKIJKEN van de bewoners.' In de zomer komen er ook regelmatig mensen een kijkje nemen in de haven. 'Die zijn doorgaans heel geïnteresseerd. Harstikke leuk, want we doen als bewoners van het grootste museum van Zutphen ons best om de schepen er goed uit te laten zien en dan is het ook leuk om dat te kunnen delen.' Tijdens Open Monumentendag en evenementen als Verhalen aan Boord zijn enkele schepen ook van binnen te bekijken. 'Soms komen mensen helemaal niet voor de verhalen, maar willen ze vooral graag zien hoe we wonen', vertelt Daniëlle. HET LEVEN AAN BOORD Hoewel het woonschip van Daniëlle en Coos er warm en gezellig uitziet, is het leven aan boord niet alleen maar romantiek. De boodschappen brengt Daniëlle met een kruiwagentje aan boord en toen de kinderen kleiner waren, mochten er alleen vriendjes en vriendinnetjes komen spelen als ze een zwemvest wilden dragen. 'Als ze dat niet wilden, kon er niet gespeeld worden', aldus Daniëlle. Een nieuw meubel aanschaffen gaat ook niet zomaar, want de ruimte aan boord is met zo'n 80m2 snel gevuld. Dochter Lieve: 'En alles aan boord staat vastgeschroefd. Zelfs onze tv.' Ook is elke loze ruimte achter een trap of onder een bed gebombardeerd tot kast. 'Maar we hebben ook gewoon een vaatwasser, palletkachel en een douche en een wc hoor.' Daniëlle: 'Door de ligging van de haven worden we nog wel eens over het hoofd gezien. Soms wordt ons afval niet opgehaald, wordt de krant niet bezorgd of gaan de straatlantaarns niet aan. In die zin zijn we echt een vergeten stukje Zutphen.' ZWEMBAD VOOR DE DEUR De ouders van Coos wonen inmiddels niet meer in de haven. 'Zij zijn nu 81 en 83 jaar en werden te oud voor het leven aan boord. Ze wonen nu op De Brink, maar vooral mijn moeder mist het leven op een schip nog steeds.' Of ze zelf ooit aan wal gaan? Daniëlle: 'We hebben het ooit overwogen, maar onze kinderen willen het absoluut niet. Ons woonoppervlak is niet groot en hun kamers zijn klein, maar de vrijheid daarentegen is enorm.' Coos vult aan: 'We kunnen met ons huis waar dan ook naar toe varen. Soms wonen we een weekend in Deventer, of liggen we midden in Amsterdam bij Nemo. Ik vind het heerlijk om in mijn eigen huis wakker te worden op een andere plek. Je bent thuis en ook weer niet. Als je zo'n schip hebt, móet je varen. Dan ervaar je het pas echt. En in de zomer grenst het zwembad aan onze voordeur. Wat wil je nog meer?'

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2021 | | pagina 11