Links: de badkamer. Rechts: Vanaf het dek kom je met een trap in de hal van waaruit toegang is tot de woonkamer, twee slaapkamers en de badkamer. 'Laten we het doen'. Binnen twee weken verkocht het stel hun huis in Warnsveld en kochten ze er een half gezonken schip voor terug. 'Ik heb er maar één keer spijt van gehad', vertelt Daniëlle. 'Dat was toen we net ons nieuwe stalen dak hadden ingevet. Het werd dat weekend erg warm, Coos was een paar dagen weg, en door de hitte droop het vet op onze spullen die we nét verhuisd hadden. Ik heb de hond onder de arm genomen en ben naar m'n schoonouders vertrokken. Dat was het enige moment dat ik dacht: waar ben ik aan begonnen. ZUINIG MET WATER Coos en Danielle hebben net als de andere eerste bewoners van de Museumhaven eigenhandig meegebouwd aan de haven. 'Alle palen en steigers zijn door de bewoners zelf bekostigd en aangelegd.' De Vleermoes, het schip van Coos en Daniëlle, ligt bijna helemaal achteraan. Daniëlle: 'Niet alle schepen die hier liggen varen nog. Omdat wij veel varen, wilden we niet vooraan liggen. Nu kunnen we makkelijk weg. We hoeven alleen de stroom en de riolering te ontkoppelen De Vleermoes heette oorspronkelijk Lotte. Dat vonden de nieuwe eigenaren niet mooi en omdat er verder niets bekend was, noemden ze het schip Vleermoes, naar hun eerste boot saampjes. 'Het mooie is dat er ook vaak boven onze haven vleermuizen vliegen.' Geheel rechts: De Vleermoes ligt in de Museumhaven met achttien historische woonschepen. en varen maar.' Aan boord zijn een aggregaat en een watertank, waarin 2500 liter water zit, aanwezig. 'Als we extreem zuinig zijn, kunnen we hier twee weken mee doen.' GROOTSTE MUSEUM In de Museumhaven liggen achttien schepen, die nog wel eens wisselen. Coos: 'Van de oorspronkelijke bewoners wonen er nog negen in de haven. Binnenkort komt er weer een nieuw schip bij: de Haringvliet uit Arnhem. Het houdt het levendig. We lopen de deur niet plat bij elkaar, maar kunnen altijd aankloppen als er iets is. Iedereen kent elkaar en ik herken ondertussen ook de visite

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2021 | | pagina 10