INTERVIEW precies welke schilderijen en beelden er gemaakt werden en aan wie ze verkocht werden. Van elk kunstwerk werd een foto gemaakt en formaat en prijs genoteerd. Van het allereerste Livre d'Or (het gastenboek van een expositie van Thierry in 1966 in Rouen), langs ontelbare brieven met galeriehouders, affiches en krantenknipsels, tot de werkagenda's die Maïté tot aan haar dood bleef bijhouden; in het regionale archief in Zutphen is nu bijna zeveneneenhalve meter documentatiemateriaal te vinden voor iedereen die geïnteresseerd is in hun leven en werken. www.maiteduval.nl INSPIRATIE De Musea Zutphen zal de in totaal zestien schenkingen uit de nalatenschap van Thierry en Maïté van 2 oktober tot en met 7 november 2021 tentoonstellen in De Etalage, een zaal in Museum Henriette Polak. Het archief van Thierry en Maïté is nu al online te bekijken via Erfgoedcentrumzutphen.nl en op afspraak in te zien op de Spiegelstraat 13-17. Een zomerse fietstocht in de regio voert u langs, bijvoorbeeld, Grand Père, Grand Mère in Klarenbeek, het Stormrampmonument in Borculo of De Gans in Voorst. U kunt tegenwoordig zelfs overnachten in het oude atelier van mijn vader aan de Kervelstraat. B&B Atelier Thierry is naar hem vernoemd. Wij als kinderen en kleinkinderen van Thierry en Maïté hebben een familiefonds opgezet met de bedoeling het werk van onze ouders ook in de toekomst te blijven exposeren. Zo staan tot het einde van dit jaar in de Skulpturengarten Gerolstein in Duitsland twaalf grote en vijftien kleinere beeldhouwwerken van Maïté geëxposeerd. Tijdens de begrafenisplechtigheid in de Buitensociëteit van de Hanzehof, ongeveer een jaar geleden, konden we Maïtés laatste beeld postuum onthullen. Het beeld stond, op het moment van haar overlijden, nog bij bronsgieter Atelier80 in Dreumel voor de finishing touches. Ook dat beeld is voortaan deel van de collectie van de Musea Zutphen. Inspiratie is een indrukwekkend zelfportret van een kunstenares die omhoogkijkt; zoekend naar nieuwe inspiratie, maar met de wijsheid van achteraf, wellicht ook al vooruitkijkend naar het hierna. Hopelijk zal het werk van onze ouders die zo sterk met Zutphen verbonden waren nog heel lang mensen blijven inspireren.' Boven: Een van de werken van Thierry Onder: Het kleimodel van Else

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2020 | | pagina 52