Links: Op de plaats waar het vrieshuis en de schuur stonden, is een bedrijfshal geplaatst. Rechts: Vergaderruimte boven het voorhuis. bovenverdieping is een opslagplaats voor tuinmateriaal gecreëerd. De uitgang naar de Vordenseweg hebben we dichtgemetseld en aan de buitenkant is een nieuwe, houten deur geplaatst. Zo is de gevel in oude staat teruggebracht.' Tegen de achtergevel van de maalderij en de werkplaats stonden nog een bouwvallige open schuur en een vrieshuis uit de jaren vijftig en zestig, waar boeren in de omgeving vroeger hun slachtvlees konden bewaren. Beiden zijn gesloopt om plaats te maken voor de nieuwe bedrijfshal in de vorm van een grote, zwarte doos. De plekken waar de gesloopte panden aansloten op de achtergevel, zijn in de hal nog steeds zichtbaar. Dergelijke historische bouwsporen en details zijn overal terug te vinden in het pand. Zo kwamen na het strippen van de zolder, de muurankers van het woonhuis tevoorschijn. Mogelijk is het huis dus van oudere datum dan de maalderij. En buiten op de hoek van de werkplaats steekt een stuk spoorrail recht in de grond. Waarschijnlijk een overblijfsel van de stoomtramlijn tussen Hengelo en Zutphen, die een halte had op de Boggelaar. Ook zitten aan de voorgevel nog twee verroeste ijzeren ringen, waar vroeger de trekpaarden van de wagens aan vast werden gemaakt. Marcel: 'Al die dingen vertellen iets over de bouw- en gebruiksgeschiedenis van het pand en dragen bij aan de charme.' 45

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2020 | | pagina 43