11111 BINNENKIJKEN gebleven terrazzovloer loopt midden door het huis naar het aangebouwde bedrijfsgebouw. Vanaf de Vordenseweg gezien, bestaat dit gebouw uit twee delen: een langgerekt deel met een pannendak en een hoger stuk met een bijna plat dak. In het pand met pannendak bevond zich tot eind jaren zestig de graanmaalderij, een filiaal van de coöperatieve landbouwvereniging 'De Eendracht' in Vorden. Tussen de maalderij en het woonhuis was een keuken met een winkeltje, waar klompen en andere zaken werden verkocht. Deze twee ruimtes zijn nu verbouwd tot spreekkamer en een open ontvangstruimte. Via een verbrede toegang met glasdeuren kom je in de voormalige graanmaalderij. Robert: 'Toen we het pand kochten, was deze ruimte opgedeeld in kleine kamertjes met grindtegels. De heleboel is gestript, de vloer bestraat met oude gebakken waaltjes en de garagedeur in de voorpui is vervangen door een industrieel raam. Voor de inrichting hebben we de stallampen van zolder gebruikt en kantinetafels gemaakt van oude steenschotten.' Op de enorme zolder waar vroeger de maalstenen lagen, bevindt zich nog steeds een luik waardoor de zakken graan werden opgetakeld. Tegen het huis zat nog een zolderstudio ingebouwd, die verwijderd is. Het hele dak is daarna geïsoleerd, waarbij rotte delen zijn gerepareerd. 'Van de winter timmeren we alles verder af', zegt Robert. 'Geen idee nog wat we ermee gaan doen. Tijdelijk heeft het Koninklijk Zutphens Mannenkoor er gerepeteerd, dat vanwege corona moest uitwijken naar een grotere ruimte.' HISTORISCHE SPOREN In het pand met het platte dak heeft de onderhoudswerkplaats van Luijendijks machinepark zijn plek gevonden. Op een oude foto is te zien dat hier oorspronkelijk een houten loods stond, die later is vervangen door het huidige stenen gebouw. Robert: 'We hebben het plafond wat aangepast voor de hefbrug en op de Links: Sloop van het vrieshuis en de schuur. Rechts: Een van de ringen waar vroeger trekpaarden aan vast werden gemaakt.

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2020 | | pagina 42