CARRIÈRESWITCH VOORWOORD Ik word archeoloog! Of toch bouwhistoricus? Nee, bouwkundige! Het leuke van mijn vak is dat ik zo nu en dan mag meekijken over de schouders van een (erfgoed) specialist. En het gebeurt niet zelden dat ik dan aangestoken word met het enthousiasme van de persoon in kwestie. Thuis ga ik dan googelen naar een opleiding die mij ook tot zo'n specialist maakt. Zo weet ik nu dat je in Deventer bij Hogeschool Saxion een bachelor archeologie kunt doen, maar helaas (nog) niet in deeltijd... Enkele jaren geleden meldde ik me in al mijn enthousiasme aan voor de rechercheopleiding (ik werd niet geselecteerd) en ik begon zelfs al eens dolenthousiast aan een studie psychologie. Gelukkig kwam ik er na drie maanden achter dat het toch niks voor mij is. En dat je, vóórdat je al die interessante kennis tentoon kunt spreiden, eerst jarenlang oneindig veel dikke boeken door moet ploeteren. Dat was ik voor het gemak éven vergeten. Het heeft mij immers ook jaren gekost voordat ik een fatsoenlijk stukkie kon schrijven. Maar ik kan er soms wel jaloers op worden, zoveel specifieke kennis over zo'n mooi vakgebied. Archeoloog word ik dus niet, maar gelukkig kan ik ook mijn honger naar kennis stillen met een cursus Gelrekunde, een avondje bomen over bouwstijlen of door eindeloos te struinen op het net. Dat is te overzien en zo blijft het voor iedereen leuk. Maar ik baal er wel van dat ik nog steeds niet aan een baksteen of muuranker kan zien hoe oud een huis is. En een klomp roest die een eeuwenoude bijl blijkt te zijn? Ik had hem hoogstwaarschijnlijk in de kliko gekieperd. Dus ja, mijn kwaliteiten liggen duidelijk ergens anders. En toevallig is dat ook wat ik -uiteindelijk- het allerleukst vind om te doen. En het voordeel hiervan is dat ik me elke keer weer even helemaal kan storten op één specifiek onderwerp. Net als de andere journalisten die hebben meegewerkt aan deze editie. Tegen die variatie kan uiteindelijk geen specialisme op. Veel leesplezier! Brigiet Bluiminck BRIGIET BLUIMINCK HOOFDREDACTEUR BRIGIET@ZUTPHENSEPRACHT.NL PS: Het blijven rare tijden. Gun je een ander daarom ook een Zutphense Pracht? Koop dan een extra exemplaar in de boekhandel. Ga je liever niet zelf op stap? Speciaal voor de feestdagen bezorgen we deze editie van Zutphense Pracht in de gehele gemeente Zutphen gratis en voor niks. Ingepakt en wel! (keuze uit een sint- of kerstpapiertje). Zo maken we het nét even leuker. Mail ons op info@zutphensepracht.nl of kijk op www.zutphensepracht.nl. 5

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2020 | | pagina 3