BINNENKIJKEN verbouwing vertelt tenslotte iets over het pand.' STUDIO'S ZONDER GAS Bij de verbouwing speelt de energietransitie een grote rol. Heyl: 'Het complex wordt gasloos. Koken en verwarmen gebeurt hier straks op elektriciteit. Voor de verwarming van de studio's maken we gebruik van vloerverwarming en de energie wordt grotendeels opgewekt door warmtepompen. Zonnepanelen waren een grote wens, maar zijn niet toegestaan omdat ze te zien zijn vanaf de Basseroord. Om de oude pakhuizen zo goed mogelijk te isoleren, komt aan de binnenzijde een nieuwe (isolatie)schil gemaakt van gerecyclede spijkerbroeken.' Volgens Heyl is de grootste uitdaging van isoleren, het ventileren. 'Je wilt geen ventilatiegaten boren dus we hebben het onder meer opgelost door de ramen iets dieper in de gevel te plaatsen en daar ventilatieroosters toe te voegen.' Hoewel de pakhuizen een middeleeuwse kern hebben, benadrukt Silvia Heyl dat het er aangenaam wonen wordt. 'De pakhuizen krijgen nu een woonfunctie, dat betekent dat ze ook aan de huidige woonwensen moeten voldoen. Niet alleen qua warmte en licht, maar ook qua geluid. De houten balken die ooit grote voorraden droegen, maken een wooneenheid heel gehorig. Daarom voegen we massa toe aan de vloeren zodat geluid gereduceerd wordt.' HISTORISCHE STEEG KOMT TERUG David Evekink Exploitatie Stichting (DEES) is sinds begin 2018 eigenaar van de pakhuizen. 'Omdat er in Zutphen gebrek is aan huurwoningen voor jongeren van 18 tot 23 jaar ontstond al snel het plan om de pakhuizen te verbouwen tot wooneenheden voor jongeren. De studio's variëren onderling in oppervlakte tussen de 26 en 47 m2. Ze krijgen allemaal een woonkamer met open keuken, een open slaapkamer en een aangrenzende badkamer met douche en toilet. De indeling verschilt wel. Zo komen er bijvoorbeeld studio's met een vide, met een klein balkon of een dakkapel.' Op de begane wordt een gemeenschappelijke wasruimte met wasmachines gerealiseerd en hier kunnen de bewoners ook hun fiets stallen. 'De studio's worden verhuurd volgens een jongerencontract met een duur van maximaal vijf jaar. Instroom is voor jongeren tussen 18 23 jaar met een maximale huurprijs van €432,51. Boven 23 jaar is de

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2020 | | pagina 30