het huis is de eetkamer met knusse haard. Dankzij een glazen pui met openslaande deuren is er zicht op de fraai aangelegde stadstuin. Rechtsachter de eetkamer is de halfopen keuken met een bijkeuken die uitkomt bij de oprit met ruimte voor minimaal drie auto's. Altijd handig in de binnenstad. Boven: De Martinetkoepel vanuit het zijvenster op de tweede verdieping. Linksonder: De werkkamer heeft een prachtig uitzicht op de Walburgiskerk. Rechtsonder: Het dakterras met zicht op de Vispoorthaven. die ik vroeger gebruikte, doet het ook nog steeds. De oude granieten douchebak is hergebruikt in de verder moderne badkamer op de tweede verdieping. Dat zijn leuke details die zo'n huis extra glans geven. Ik zeg altijd gekscherend: als ik de loterij win, bel ik daar aan en vraag wat ze willen hebben. Dan koop ik het!' Voorlopig zitten de huidige bewoners er overigens nog prima. Het huis kijkt aan de voorzijde uit op het plein en daarachter de Walburgiskerk. Via het eerder gememoreerde 'trapje met de sierlijke leuningen' kom je in de ruime hal. Links van de hal is de riante woonkamer met zicht op het 's Gravenhof. Aan de achterzijde van Op de eerste verdieping zijn twee ruime kamers; die aan de voorzijde is een werkkamer en die aan de achterzijde is de hoofdslaapkamer, compleet met jarenvijftigschouw en een balkon met geweldig uitzicht over de Vispoorthaven en iets verderop de IJssel. Verder op deze verdieping nog een badkamer, een aparte wc en een groot berghok. Een etage hoger zijn er nog eens twee grote slaapkamers die allebei op de tweede badkamer uitkomen. Verder is er nog een kleine logeerkamer met balkon (waar Nicole Voerknecht altijd logeerde) en nog een hok voor de cv.

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2020 | | pagina 18